Naprostá zoufalost nebo neznalost? Schillerová se chlubí zablokováním zvýšení daně na naftu

Alena Schillerová

Těžko říct, jestli opozice nepřemýšlí, nebo není znalá problematiky. Většina výroků od Aleny Schillerové, Karla Havlíčka a dalších opozičních poslanců jsou pouze kritické glosy. Žádný nápad, žádná pomoc při řešení některých zásadních věcí. Pouze kritika, která je často také neskutečně laciná a zbytečná. Aktuálně se bývalá ministryně financí chlubí tím, že spolu s jejími opozičními kolegy zablokovali zvýšení daně na naftu od 1.7. 2023. Doslova trapné.

Klesající cena jako důvod ke zvýšení daně

Přesně takto se Alena Schillerová na sociálních sítích vyjádřila. Úplně si nejsem jistý, že by někdo argumentoval právě snižující se cenou pohonných hmot, nicméně někde to zjistit musela. Vláda má podle této poslankyně dodržet slib spočívající v tom, že se nižší daň ponechá do konce letošního roku. To by ale i tak měla. Zajímavě se na její adresu vyjádřil Miroslav Kalousek.

Kalousek s navrácením daně na původní hodnotu souhlasí

Dle bývalého ministra financí a dlouholetého poslance byla daň v rámci daňového balíčku snížena dvakrát, a to na podzim roku 2020 a v loňském roce na jaře. Nyní by se tedy měla vrátit na původní hodnotu. Stát si přece nemůže neustále půjčovat. Kalousek mimo jiné také píše, že Schillerová blokováním poškozuje všechny a dělá to fakticky neustále.

Opozice už se jednou ohledně pohonných hmot mýlila

Přesně tak. Za krátkou dobu po vypuknutí konfliktu na Ukrajině se ceny pohonných hmot vyšplhaly poměrně vysoko a můžeme si dobře pamatovat Karla Havlíčka, který je chtěl spolu se svými spolustraníky zastropovat. Naštěstí se jim to nepovedlo a nedopadli jsme stejně jako Maďaři, kteří nakupovali a nakupují drahé pohonné hmoty. Jednu dobu jich ani neměli dostatek. Vládu je třeba z hlediska opozice usměrňovat, ale činit by se tak mělo věcnými argumenty. To se bohužel neděje.

Zdroje info: Autor, Twitter, https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/2247374

Alena Schillerová: Náhledové foto Ministertvo financí České republiky

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.