Nákup auta na splátky

Potřebujete si koupit auto a vaše finanční situace vám to nedovoluje? Podívejte se společně s námi, jak si můžete koupit auto na splátky. Nabízí se vám leasing. Co je leasing, jak si leasing vybrat a co musí obsahovat leasingová smlouva, to vše si můžete přečíst v našem příspěvku.

Co je leasing

Auto na splatky si můžete pořídit prostřednictvím leasingu nebo si sjednáte bankovní či nebankovní úvěr. Na pořízení auta si tedy půjčíte peníze. Leasing je finanční služba, která je velmi podobná úvěru. Rozdíl mezi těmito dvěma možnostmi je prostý. Při koupi auta z úvěru se automaticky stáváte majitelem vozu. Koupíte-li si auto na leasing, majitelem vozu nejste vy, ale leasingová společnost a to až do konce splacení leasingu. V současné době je oblíbenější nákup auta na splátky prostřednictvím leasingu, a to nejen z toho důvodu, že je dostupnější, ale i proto, že má mírnější podmínky než bankovní úvěr. Při hledání leasingu můžete narazit i na splátky bez navýšení.

Auto na splátky – výběr leasingu

Existují dva typy leasingu. Tím první je finanční leasing, tedy dlouhodobý pronájem. Veškerá údržba auta i pojištění zůstane na vás. Vy jako nájemce zaplatíte stejnou nebo větší cenu najaté věci. Po skončení leasingu za podmínek, které byly stanoveny ve smlouvě, se stáváte vlastníky auta. Druhým typem je leasing operativní. Auto máte a můžete ho využívat na krátkou dobu, přičemž zaplatíte pouze část pořizovací ceny. O údržbu a pojištění se stará leasingová společnost. Po skončení pronájmu bývá auto vyměněno za nové. Tento leasing většinou využívají velké firmy.

Auta na splátky – leasingová smlouva

Vy, kteří si pořizujete auta na splatky, jistě víte, že musíte podepsat leasingovou smlouvu. Smlouva obsahuje konečnou cenu, kterou za automobil zaplatíte. Měla by zde být zřetelně uvedena být cena a úrok. Dále by měla obsahovat datum nabytí smlouvy a datum, kdy bude ukončen nájemní vztah. V neposlední řadě by měly být uvedeny konkrétní termíny splátek a sankce, pokud nebudete včas splácet.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.