Nač si dát pozor u konsolidace půjček

Když si člověk vezme na svá bedra velké množství půjček, může se snadno stát, že je nebude schopen splácet. V tomto momentu má pochopitelně hned několik možností jak z nepříjemné situace ještě vcelku se ctí vybruslit. Tu základní představuje konsolidace půjček. Mnozí z nás o této alternativě skoro nic neví, a tak ještě před pokusem půjčky sloučit řeší osobní bankrot a jiné možnosti, jež nejsou třeba tak výhodné. Soustřeďme se tedy na to, nač si dát pozor u konsolidace půjček a také na možnost sloučení úvěrů u konkrétní společnosti.

Výše úrokové sazby a poplatky

Velmi důležitá je u konsolidace půjček především úroková sazba. Pokud si sloučíte své momentální finanční závazky u některého z poskytovatelů, který nabízí vysokou úrokovou sazbu, pak se zpravidla setkáte s tím, že výše přeplatku bude u konsolidace nadměrně vysoká a pro vás značně nevýhodná. To samé platí i pro potenciální poplatky. Hned na počátku byste měli znát všechny podmínky poskytování konsolidačního úvěru. Jen tak přijdete ke kvalitnímu finančnímu produktu, který oceníte.

Vsaďte na tradiční poskytovatele

Pokud chcete, aby vaše konsolidace půjček probíhala bezproblémově a bez jakýchkoli překvapení, pak musíte volit nějakého tradičního poskytovatele. Ten umí nabídnout dostatečné záruky, že všechno okolo nového úvěru proběhne bez jakýchkoli komplikací. Takovýchto společností je na tuzemském finančním trhu hned několik.

Náš tip na konsolidaci půjček

Výbornou volbou pro sloučení půjček je bezesporu společnost Home Credit. Ta sice primárně funguje jako zprostředkovatele nákupů na splátky, nicméně Home Credit konsolidace půjček se již stala také tradičním produktem. Spojit si stávající půjčky přitom můžete až do výše 300 000 korun. Harmonogram splácení budete mít nastavený přímo na míru dle vašich současných možností.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.