Na školy v přírodě mohou děti do konce školního roku zapomenout

Dítě

Otevření škol již máme za sebou. Jestli zdárně, nebo nezdárně, můžeme jen spekulovat. Tak jako tak se opatření v době koronaviru neomezila jen na otevírání či zavírání vzdělávacích institucí. Bavit se musíme i o mnohých dalších věcech, které se školství jako takového týkají. Typickým příkladem jsou bezesporu školy v přírodě. Vždyť právě na ně se spousta dětí neskutečně těšila. Mají ale smůlu. Užít si budou moci zřejmě až na podzim.

Informace ministerstev hovoří jasně

Informace ministerstva školství a zdravotnictví hovoří vcelku jednoznačně. Vláda schválila v pondělí 18. května mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví. Ta akce trvající více dní školám jednoznačně zakazují. Zotavovací akce stejně jako tábory budou nejspíše opět povoleny od jiného data, a to 27. června. To už končí školní rok a škola jen těžko do tohoto termínu pobyt v přírodě naplánuje.

Zotavovací akce od 27. června

Přesně tak a konat se budou pro děti do 15 let věku. Takto zní mimo jiné výsledky dohody mezi ministerstvem zdravotnictví a zástupci akcí pořádajících společností. Pořadatelé škol v přírodě si nyní přejí, aby ministerstvo školství a vláda podpořily na přesunutí neuskutečněných pobytů do termínů mezi 1. zářím letošního a 30. dubnem příštího roku. Přesunout by se takto měly i zálohy.

Podobná pravidla jakou táborů

Co je vlastně zotavovací akce? Jedná se o pobyt 30 a více dětí ve věku do 15 let, který by měl posílit jejich zdraví. Organizátorem škol v přírodě jsou mateřské nebo základní školy. Akce pro méně než 30 dětí se nemusely hygienikům nahlašovat. V současné době se ale malé akce kvůli koronaviru musí řídit stejnými pravidly jako ty větší. Jinak celkový počet účastníků by neměl přesáhnout 300. Bude-li vývoj příznivý, počet se 8. června zvýší na 500 lidí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.