Cyklista

Na které pojištění se mohou cyklisté spolehnout?

Když řídíte auto, můžete se vždy spolehnout na povinné ručení. To za vás bude hradit veškerou škodu, kterou vaše vozidlo způsobí. S ohledem na nastavené limity samozřejmě. Na co se ale může spolehnout takový cyklista? Pokud ten způsobí škodu svým kolem, na co může spolehnout on? Nutno říci, že takové škody mohou být vysoké. Vždyť dnes i někteří amatérští nadšenci volí velmi drahá kola. Poradíme vám jaké pojištění je pro vás, jako cyklisty, nejlepší.

Výše škod? Někdy i stejná, jako u automobilů

Pokud někdo nahlašuje škodu, kterou způsobil za volantem a chce, aby byla uhrazena z jeho povinného ručení, obvykle výše škody dosahuje asi 30 až 40 tisíc korun. Mnozí odborníci v oblasti pojištění a pojišťovnictví se shodují, že u nehod s jízdním kolem se škody nemusí příliš lišit a i při takových situacích se můžeme vyšplhat až na tyto ceny. Nemusí vždy jít jen o to, že něco fyzicky rozbijete svými manévry. Někdy můžete způsobit nehodu, do které se kvůli vašemu chování na silnici zapletou například dvě auta. V takovém případě se nedivte, že můžete část nebo celou škodu platit i vy sám. Cena v takových případech roste.

Sichr pro cyklisty – nejde o nic složitého

Jaké tedy může být řešení pro cyklisty? Například pojištění odpovědnosti z občanského života. To nám může pomoci při placení pokut i odškodnění, které díky novelám v novém občanském zákoníku, mohou být několikanásobně vyšší, než tomu bylo před pár lety. Viník totiž může platit nejen reálnou škodu, ale i například léčbu, hmotné škody a zisk ušlý v pracovní neschopnosti. Pokud si však myslíte, že všechny pojišťovny nabízí to samé, jste na omylu. Mezi pojišťovnami samozřejmě pracuje konkurence a nabídky se liší.

Rozdíly? Hlavně maximální krytí.

A v čem se tedy nabídky liší? Samozřejmě, že především v maximálních částkách, které při vzniklé škodě hradí. Tyto částky se pohybují od několika miliónů až po desítky tohoto řádu. Nabízíme krátký přehled maximálních částek u hlavních pojišťoven:

a)      Allianz – 30 milionů korun,

b)      Axa – 10 milionů korun,

c)      Česká pojišťovna – 30 milionů korun,

d)     ČSOB –25 milionů korun,

e)      Generali –10 milionů korun,

f)       Slavia – 60 milionů korun,

g)      Uniqua – 50 milionů korun.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *