Na kolik vyjdou chůvy a kde je najít?

Stále více rodičů se snaží skloubit rodinný i pracovní život. Mnoho z nich pak i formou najmutí pomocnice v domácnosti nebo chůvy. Dnes se podíváme, na kolik nás taková služba může vyjít a kde takovou chůvu hledat. Tak pojďme na to.

Hledat můžete on-line

Samozřejmě, že nejlepší je hledání po osobní zkušenosti. Tedy pokud nebo znáte své přátele či příbuzné, kteří již využili služeb chůvy, určitě se jich optejte. Taková zkušenost je nejlepší. Pokud však nemáte ve svém okolí nikoho, který by řešil v minulosti podobný problém, nezbývá nic jiného než zvolit jiné vyhledávací způsoby. Na českém internetu například existuje mnoho online vyhledávačů, kteří vám pomohou chůvu či pomocnici v domácnosti najít. Navíc na tyto stránky můžete sami vložit svůj inzerát, v kterém zdůrazníte své priority.

Přes agentury

Mnoho personálních agentur vám s hledáním chův může také pomoci. Buď vám tuto pracovnici zprostředkují, některé je dokonce i zaměstnávají. Takové agentury si chůvy již předem vybírají. Klíčové jsou vlastnosti jako trpělivost, tvořivost, optimismus nebo obliba dětí. Pokud jde jen o zprostředkování, zaplatí se agentuře jen jednorázový poplatek a poté si již pracovnice říká o svou mzdu. Pracuje totiž jako živnostník. Za zprostředkování se dává zhruba od 6 do 10 tisíc korun.

Činnost pracovnic

Pak je jen na vás, co vše si s novou chůvou domluvíte. Obvykle je to starání se o menší děti, ale třeba i doučování, vyzvedávání z kroužků nebo drobný úklid doma. Cena za samotné hlídání, které bývá nejdražší se pohybuje od 200 do 400 Kč za hodinu. Vyzvedávání je pak asi za 150 až 180 Kč za hodinu. U doučování se ceny pohybují různě. Většinou ne každá chůva je schopna takto doučovat děti, a proto je dobré o tomto záměru již předem vyrozumět agenturu.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *