Na hory se chystá třetina Čechů. Pozor na pojištění

Lyžování

Na hory se letos vydá více Čechů než minulý rok. Jejich cílem budou především tuzemská střediska. Někteří z nich si ale neodepřou ani zahraniční zimní radovánky v sousedním Slovensku, v Polsku, Rakousku, Itálii nebo ve Francii. Nával českých lyžařských vášnivců na evropských sjezdovkách lze očekávat hlavně v období jarních prázdnin, tedy v rozmezí od 5. února do 17. března. Na horách tak opět přibývá nejen lyžařů, ale mnohdy i úrazů. Lyžaři by proto při cestě do zahraničí v žádném případě neměli zapomínat na pojištění.

Úraz v zahraničí umí být hodně drahý

Při cestování za zimními sporty se nesmí zapomínat na cestovní pojištění. Některé úrazy lyžařů bývají vážné, chránit se lyžaři mohou nejen helmou či tzv. páteřákem. Pozor, v některých zemích jsou tyto prvky součástí povinného vybavení a bez nich tam raději ani nevyjíždějte.

Důležité je ovšem také pojištění. České zdravotní pojištění platí i v dalších zemích Evropské unie, avšak kryje výdaje pouze do výše běžné v Česku. A protože v Rakousku, Itálii nebo ve Francii je zdravotní péče dražší, bez cestovního připojištění by bylo nutné rozdíl doplácet. A tyto částky mohou být opravdu obří, jdoucí třeba do stovek tisíc.

lyžování

Foto: Pixabay

Nezapomínejte na pojištění odpovědnosti

Nikde v zahraničí nesmí chybět ani pojištění, které odpovídá za škody způsobné druhým osobám. V případě, že vaší vinou někomu ublížíte a nebudete pojištěni, můžete platit nejenom pokutu, ale i celé výhrady zdravotních nákladů za ošetření druhých. Tyto náklady mohou vystoupat do statisícových či dokonce milionových částek.

I zdánlivě banální střetnutí, které skončí třeba zlomenou nohou může znamenat výdaje přesahující běžné možnosti většiny lidí. Nejen pojištění vlastního zdraví, ale i pojištění odpovědnosti za škody, které způsobíte by proto mělo být při cestách do zahraničních lyžařských středisek samozřejmostí.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/test-a-spotrebitel/lyze-dovolena-erv-evropska-pojistovna-pruzkum-turistika.A231111_113109_test_rts

https://www.blesk.cz/clanek/radce-zivotni-pojisteni/626876/chystate-se-na-hory-nezapomente-se-pripojistit.html

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.