Půjčky

Na co si dát pozor u nebankovní půjčky

Termín nebankovní půjčky je skloňován stále častěji. Důvod je vcelku jasný. Do nepříznivé finanční situace se dostává stále více lidí a právě úvěry od nebankovních poskytovatelů představují poměrně rychlou a často i efektivní cestu jak se zachránit před případnými potížemi. Produktů se dnes v tomto segmentu nachází obrovské množství a vybrat tu správnou půjčku nemusí být vůbec jednoduché. I proto se podíváme podrobně na to, jaká jsou případná rizika. Není jich bohužel málo…

Vysoké úroky či poplatky

Tento ukazatel by měl být pro každého alarmující. Nespočítat si přeplatek je velmi nepříjemné a v podstatě zbytečné. Moderní nebankovní půjčky jsou maximálně transparentní a často ukazují výši přeplatku přímo. Jinak ale není problém odečíst celkový objem přijatých peněz od součtu jednotlivých splátek. Přeplatek vám stoprocentně vyjde. Na mnohých webech jsou k dispozici přímo konkrétní kalkulačky. Lze si tedy porovnat půjčky online za několik málo vteřin a máte jasno.

Možná vám úvěr ani neposkytnou

Ano, i tato situace bohužel může nastat. Děje se tak především v případě, že aktuálně nemáte dostatečnou bonitu. Jinými slovy, poskytovatele nijak nepřesvědčíte, že jste schopni v daných termínech splácet. Nebankovní společnost si zkrátka a jednoduše nemůže dovolit půjčit lidem, kteří nejsou schopni splácet. Mezi nejčastější podmínky patří například:

–          potvrzení o výši aktuálního příjmu,

–          zástava nemovitostí,

–          zástava vozu,

–          přítomnost ručitele.

Pozor na neprůhledné podmínky

Ač platí novela zákona o nebankovních půjčkách, je zapotřebí brát v potaz i to, že některé nebankovní společnosti nenabízejí férové jednání. Poznáte je podle neprůhledně sepsaných pravidel pro poskytování úvěrů. Vy jako žadatelů musíte ještě před podpisem úvěrové smlouvy vědět úplně všechno. Jinak raději zvolte jinou společnost.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *