Vánoce 2013

Na co (nejen) o Vánocích dát pozor

Dnes se podíváme na situace, na které je nutné dát pozor. Hlavně teď o svátcích nebo v zimě obecně. Pokud si je totiž neohlídáte, mohou se negativně promítnout ve vaší peněžence. Pojďme tedy na to!

Pozor na požáry

Ozdobné svíčky, adventní věnec nebo třeba elektrické osvětlení stromku či pyrotechnika. Všechny tyto věci mám spjaté s Vánoci. Stejně tak je však může spojovat ještě jedna vlastnost. Dokážou totiž v bytě nebo domě způsobit požár. A že nejde jen o malou pravděpodobnost dokládají každoroční statistiky pojišťoven. Otevřený oheň je vždy rizikový, proto se vyvarujte jeho blízkosti u záclon nebo jiných textilií. Dalším zmíněným rizikem jsou elektrické žárovičky osvětlující vánoční strom. Nezapomeňte je raději pravidelně vypojovat ze sítě, pokud nejste doma, a hlavně kupujte kvalitní výrobky. Riziko požáru stoupá s nižšími cenami osvětlení či absencí certifikací.

Sváteční řidiči

Pojem popisující sortu lidí, kteří jezdí jen párkrát v roce, obvykle o svátcích, kdy se vydávají na návštěvy příbuzných a přátel. Proto je nutné dát pozor při každém výjezdu z domu. O svátcích tedy dvojnásobně. V těchto dobách jsou totiž silnice ale třeba i parkoviště plnější než kdy jindy. Ostražitost se tedy vyplatí.

Pozor na chaty a chalupy

Pokud vlastníte nemovitost, kterou obýváte jen v letních měsících a na zimu ji opouštíte, buďte si jistí, že uděláte všechno pro to, aby se přes zimu nestaly v objektu vážnější škody. Pokud tedy chatu nebo chalupu zazimujete, dejte pozor na mnohá rizika. Například škůdce, zatékání vody dovnitř, ale i na zloděje. Mechanicky a pokud je to možné i elektronicky zajistěte objekt před vniknutím zlodějů. Voda pak zase působí rizika v potrubí nebo například ve formě zatékání pod střechu a podobně. I o to se raději ještě před nástupem zimy postarejte a ujistěte se, že je vše zajištěné.

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *