Mobilní tarify: Cena jednotlivých mobilních tarifů

Mobilní tarify v České republice patří mezi nejdražší v Evropě. Na trhu dominují tři operátoři (O2, T-Mobile a Vodafone), ale k dispozici jsou také jiní poskytovatelé. Všichni tři hlavní operátoři mají ve své nabídce velmi podobné tarify, a to jak možnostmi, tak i cenovou relací. Když nahlédneme do jiných zemí, a nemusíme chodit daleko, tedy například do Polska nebo Slovenska, tak zjistíme, že jejich operátoři nabízí výhodnější tarify. Jaké tarify s neomezeným voláním a SMS nabízí tito tři giganti u nás, a jaké tarify nabízí již zmíněné sousední země?

O2 nabídka tarifů

Začneme tedy O2 nabídkou, která v současnosti nabízí tarify dva tarify s neomezeným voláním a SMS, ale s omezenými daty. Nejlevnější tarif, NEO+ Modrý s neomezeným voláním a SMS, obsahuje 4 GB dat a vyjde vás na 599 Kč měsíčně. Tarif NEO+ Bronzový poskytuje uživatelům 12 GB dat, ale za cenu 749 Kč měsíčně. Oba dva zmíněné tarify poskytují nejvyšší rychlost Max 5G. Neomezená data jsou nabízena, překvapivě, ve třech dalších cenových rozmezí u tarifu NEO+ Stříbrný/Zlatý/Platinový (949, 1 149 a 1 349 Kč).

Vodafone nabídka tarifů

Vodafone nabízí svým zákazníkům tři tarify s neomezeným voláním a SMS, ale s omezenými daty. Konkrétně se jedná o tarify s měsíční sazbou:

 • Red Basic Lite – 3 GB dat (567 Kč)
 • Red Basic – 6 GB dat (657 Kč)
 • Red Basic+ – 10 GB dat (697 Kč)

Pro ty, co hledají tarify s neomezenými daty, Vodafone nabízí hned další čtyři tarify:

 • Basic+ – rychlost 4 Mb/s (697 Kč)
 • Super – rychlost 10 Mb/s (877 Kč)
 • Super+ – rychlost 20 Mb/s (prvních šest měsíců 877 Kč, poté 977 Kč)
 • Premium 5G – rychlost bez omezení (1 307 Kč)

Nabídka T-Mobile

Nabídka společnosti T-Mobile je „překvapivě” podobná. V nabídce figurují dva tarify s omezeným množstvím dat 4 GB (585 Kč) a 10 GB (720 Kč). Tarify s neomezenými daty jsou k dispozici také ve dvou variantách. Varianta s omezenou rychlostí 10 Mb/s po spotřebování prvních 15 Gb dat je nabízena za 930 Kč, s neomezenou rychlostí za 1 340 Kč.

Porovnání s okolními zeměmi

V Polsku nabízí T-Mobile pro své zákazníky opravdu výhodnou nabídku základních tarifů s neomezeným voláním a SMS:

 • Nabídka XS – 5 GB dat (40 PLN – 234 Kč)
 • Nabídka S – 30 GB dat (55 PLN – 293 Kč)
 • Nabídka M bez limitu – neomezená data s rychlostí 30 Mb/s (do 4. měsíce zdarma, poté 70 PLN – 410 Kč)
 • Nabídka L bez limitu – neomezená data s maximální rychlostí (do 4. měsíce zdarma, poté 90 PLN – 527 Kč)

V rámci vybrané akce nabízí své tarify ještě o něco více výhodněji. Na Slovensku jsou tarify také o něco výhodnější u společnosti Telekom (obdoba T-Mobile). Cena dat je jedna z nejvyšších ve srovnání s celým světem i Evropy. Za 1 GB dat zaplatíme 70 Kč, horší už je v tomto ohledu pouze Lotyšsko se 72 Kč. Nejlevněji si pořídíte data v Itálii za pouhé 2 koruny. Čeká nás v tomto ohledu lepší vyhlídky nebo budeme stále patřit k nejdražším zemím?

Zdroj: autor, https://www.cable.co.uk/mobiles/worldwide-data-pricing/https://eshop.telekom.sk/volania/pausaly-telekomhttps://eshop.t-mobile.cz/tarify/mobilni-tarifyhttps://www.o2.cz/osobni/volani/mobilni-tarifyhttps://www.vodafone.cz/tarify/https://www.t-mobile.pl/sklep/oferta/abonament

Náhledové foto: Pixabay