Mladí herci z Harryho Pottera: Kolik si vydělali natočením filmů

Harry Potter

Kdo by neznal sérii kultovních filmů o mladém kouzelníkovi, který navštěvuje Bradavickou kouzelnickou školu. Zfilmovaná díla se minimálně vyrovnala neméně úspěšným knihám J. K. Rollingové. Úspěch byl samozřejmě doprovázen velkými zisky. My se dnes zaměříme na to, kolik si mladí herci z Harryho Pottera natáčením vydělali. Pojďme na to!

Daniel Radcliffe – představitel Harryho Pottera

Herec Daniel Radcliffe si vydělal z mladých kouzelníků nejvíce. A není ani divu, když ztvárnil hlavní postavu série, která nese jeho jméno – Harryho Pottera. Tento britský herec si za první díl filmu vydělal přes 22 milionů korun. Za poslední snímek této kouzelnické série pak přes 1 miliardu korun. Celá série mu pak měla vydělat něco přes 2,2 miliardy korun. Dnes je jeho jmění odhadováno na 2,5 miliardy korun.

Emma Watson – Hermiona Granger

Emma Watson, která ztvárnila nejlepší kamarádku Harryho Pottera, inteligentní Hermionu, si vydělala za celou sérii filmů s Harry Potterem asi 1,35 miliardy korun. Emmě Watson svého času dokonce patřila šestá příčka v žebříčku nejlépe placených hereček světa. Dnes se její jmění odhaduje na 1,95 miliard korun. V novějším snímku – Kráska a zvíře – si měla vydělat 330 milionů korun. Její příjmy ale pramení také z modelingu.

Rupert Grint – Ron Weasley

Poslední z trojice hlavních postav série je Ron Weasley. Toho ve filmech hrál Rupper Grint. Ten si za Ságu o Harrym Potterovi vydělal 1,55 miliardy korun. Dnes se jeho jmění odhaduje na 1,1 miliardy korun. V poslední době hojně investuje do nemovitostí. Žije v sídle z 18. století, které má rozlohu 2200 metrů čtverečních, a které si koupil za 155 milionů korun. V okolí však vlastní větší množství pozemků. Dnes si vydělává dalšími, zejména televizními projekty.

Zdroj: https://ocko.tv/harry-potter-herci-kolik-si-vydelali-mladi-kouzelnici-z-bradavic.A211213_150309_ocko-clanky_lsmv/4

Náhledové foto – Pixabay

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.