Farmářský trh

Ministerstvo zemědělství: Farmářské trhy jako (nepřípustná) společenská událost

Máte rádi ovoce a zeleninu vypěstovanou malými farmáři? Aby ne, vždyť právě v ní se ukrývá největší porce vitamínů a další pro lidské těl nezbytných látek. Rozhodně si člověk vždy radši nakoupí na farmářském trhu než v supermarketu, kde papriky, rajčata a jiné plodiny pocházejí ze všech koutů světa. Často jsou všechno jen ne čerstvé. Nyní lze na farmářské trhy fakticky zapomenout. Restrikce ze strany ministerstva jsou totiž doslova likvidační. Proč? Na to se pokusíme najít odpověď, ale předem varujeme, že se nám to asi nepodaří.

Striktní až likvidační omezení

Za ta lze považovat maximální limit 20 účastníků farmářského trhu na pouhých 400 metrech čtverečních. O nějakém nakupování v takovýchto podmínkách nelze fakticky diskutovat. Ano, je jasné, ž se nesmí opakovat ona Náplavka, která byla tolikrát mediálně propírána a kritizována. tady šlo skutečně o společenskou zdraví ohrožující událost. Přesto je zbytečné, aby byla opatření až tak striktní. Asociace soukromého zemědělství ČR společně se Zelinářskou unií Čech a Moravy poslala na Úřad vlády své, samozřejmě nesouhlasné, stanovisko.  

Farmářský trh

Farmářské trhy: Zdroj obrázku Pixabay.com

Prostě nedůležité

Na jednu stranu se hovoří o tom, že by si člověk měl budovat svou imunitu a přijímat co nejvíce vitamínů, na druhou stranu se zavírají farmářské trhy. Absurdita. Máme si kupovat přípravky v lékárnách? Nesmysl, i malé dítě ví, že nejlepší je konzumovat čerstvou zeleninu a ovoce. Bohužel, někteří dospělí této fakt nechápou. Copak se lidé chodí na farmářské trhy bavit?

Nákupní centra dostanou zelenou?

Je možné, dokonce vysoce pravděpodobné, že se aktuálně otevřou nákupní centra. Copak se tady lidé shlukovat nebudou? Rozhodně ano, a navíc v interiéru. Už situace v supermarketech je z hlediska společenského setkávání tristní. Nakupující lidé budou navíc zboží pouze okukovat. mnozí koupí jen něco. To není společenská událost? Ano, pravda farmářské trhy se v zimě tolik konat nebudou, ale některé by ještě proběhnout mohly. Přesto je situace taková, jaká je.

Farmářské trhy: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *