Berbrovy miliony v hotovosti: Asi nešetřil pod polštář

Úplatky

Chobotnice v českém fotbalu pomalu přichází o svá chapadla. A že sahala hodně daleko a hluboko, není pochyb. Bývalý místopředseda svazu Roman Berbr a lidé okolo něj se snad z fotbalu co možná nejdříve ztratí. Aktuálně se přetřásá fakt, že se u Berbra na několika místech našly miliony korun v hotovosti. Zajímavá zpráva. Že by si tento protřelý fotbalový bafuňář šetřil pod polštář? Asi ne…

Bankovky a zlato

Taky máte doma zlaté cihly a spousty peněz v hotovosti? Těžko. U Romana Berbra se toto všechno našlo. Konkrétně v jeho bankovní bezpečnostní schránce. Mimo jiné byly peníze také v trezoru, jenž byl veden na jméno jeho dcery. zapomenout nelze ani na peníze přímo v jeho kanceláři nacházející se v útrobách plzeňského fotbalového stadionu.  

Firma na Seychelách

Taktéž pro normálního smrtelníka vcelku zvláštní záležitost. Konkrétně se jedná o společnost Lugas Corporation. Přes tuto společnost na seychelských ostrovech mohl pohodlně ovládat svůj byznys v České republice. Hlavně z toho důvodu soud zamítl jeho propuštění, musel zůstat ve vazbě. A kapitál této zajímavé firmy? 100 000 dolarů. Rozdělen byl do akcií, které byly na jméno Romana Berbra. Ten samozřejmě podal stížnost proti vazbě. Vyhověno mu naštěstí nebylo.

Zpronevěřeno mělo být 850 000 z Plzeňského svazu

A zřejmě nešlo jen o tuto částku. Kauza se týká zločinecké skupiny, která mimo jiné ovlivňovala zápasy Vyšehradu, kterému se v sezoně 2018/19 podařilo postoupit ze třetí do druhé ligy.

Odstoupení musí přijít i z dalších stran

Ano, odstoupila Dagmar Damková, partnerka Romana Berbra. Jako pára nad hrncem se z komise rozhodčích vypařil i Jozef Chovanec. Přesto ve vedení fotbalu zůstala spousta dalších osob, které s Berbrem spolupracovaly. Tito lidé už měli být dávno pryč. včera bylo pozdě. Valná hromada, která bude až příští rok, se již dávno měla mimořádně konat. Tuzemský fotbal by se měl očistit co možná nejrychleji, možná ideálně teď, když koronavirus decimuje sezonu, a to hlavně ekonomicky.  

Úplatky: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.