Televize

Miloš Zeman: Česká televize by neměla být nástrojem zaujatých hlupáků

Česká televize je současnému prezidentovi trnem v oku už nějaký ten pátek. Popravdě se není čemu divit, jelikož zřejmě nemá příliš v lásce otázky, které jsou přímo na tělo. Popravdě řečeno, vybírá si konkrétní média, které mohou do jeho blízkosti. Některá média mají z hlediska prezidentových vyjádření smůlu. Pravda je taková, že některá vyjádření a otázky prezidentovi spíše napomáhají. Typické je vyvěšení výsledků voleb v nejvíce tornádem zasažených obcích na sociálních síti.

Televizní blbeček?

Přesně tak reagoval prezident na šéfredaktora zpravodajství veřejnoprávní České televize Františka Lutonského. Konkrétně hovořil o tom, že by ho neměl nikdo nutit poslouchat každého televizního blbečka. Šéfredaktor vyvěsil na sociálních sítích výsledky prezidentských voleb právě v obcích, jež byly nejvíce zasažen tornádem. Příspěvek mohl působit tak, že šlo o jakýsi boží trest.

Miloš Zeman

Foto: Kancelář prezidenta republiky

Zrovna dvakrát citlivé to nebylo

To je třeba také poznačit. Spojování politiky a přírodní katastrofy v tomto slova smyslu je přinejmenším zbytečné. Přesto vyjádření prezidenta napomohlo ještě více ke zpolitizování onoho výroku na sociálních sítích.

Neobjektivita České televize?

To, že pan prezident nemá rád pitomce, je vcelku logické, nicméně tvrzení o opozičním jednání už trochu méně. Z České televize se v očích prezidenta stává opoziční médium. Měli by být zvoleni noví členové Rady České televize. televize by tedy neměla být pouze nástrojem zaujatých hlupáků. Jestli nyní je, si musí udělat obrázek každý sám.

Zdroj info: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/milos-zeman-politika-andrej-babis-marie-benesova-ivan-bartos.A210701_161645_domaci_frum?zdroj=top

 Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *