McDonald’s chystá „hodnotné menu“ za 5 dolarů v boji o zákazníky s nízkými příjmy

mcdonald

McDonald’s chystá v USA revolučního pomocníka pro peněženky svých zákazníků. Rychlé občerstvení se totiž v době narůstajících nákladů na živobytí snaží zacelit trhlinu způsobenou inflací a uvolnit sevřené rodinné rozpočty. Společnost chystá zavést v amerických pobočkách „hodnotné menu“ za 5 dolarů, aby se vyrovnala s rostoucími náklady pro zákazníky.

Menu za 5 dolarů

Prémiová americká síť rychlého občerstvení plánuje v nejbližší době zavést v celonárodním měřítku takzvanou „hodnotovou nabídku“. Za pouhých 5 amerických dolarů, v přepočtu zhruba 115 korun, by měli zákazníci získat čtveřici produktů – sendvič McChicken či McDouble, čtyři kusy kuřecích nugetek, porci hranolků a nealkoholický nápoj.

Drahé potraviny nutí spotřebitele šetřit

Potenciální nová nabídka přichází v době, kdy spotřebitelé s nízkými příjmy začínají omezovat své výdaje, a to i na stravování v rychlém občerstvení. Podle údajů Bank of America se zmínky o spotřebitelích s nízkými příjmy v reportech společností o ziscích vyšplhaly na nejvyšší úroveň za téměř dva roky. Ředitelé společností od McDonald’s po Wendy’s a Dave & Buster’s si všimli, že zákazníci s nízkými příjmy šetří.

McDonald’s nedávno oznámil smíšené výsledky za první čtvrtletí, kdy tržby v USA ve stejných prodejnách mírně zaostaly za očekáváním. Vyšší ceny sice pomohly zvýšit průměrnou útratu, ale někteří zákazníci v důsledku inflace přestali navštěvovat restaurace.

„Spotřebitelé jsou při rozhodování o každé utracené dolarové částce mnohem obezřetnější. Rostoucí náklady vytvářejí enormní tlak na celý segment rychlého občerstvení,“ upozornil Kempczinski během nedávné konference o finančních výsledcích podniku.

Kempczinski dodal, že McDonald’s se musí „zaměřit na cenovou dostupnost“, aby přilákal zákazníky. Společnost v USA pracuje na zavedení celonárodních hodnotových nabídek a finanční ředitel Ian Borden uvedl, že vedení americké pobočky spolupracuje s franšízanty na detailech.

Coca-Cola marketing hodnotové nabídky podpořila

Dle nově zavedené praxe se McDonald’s musí zaměřit především na cenovou dostupnost, aby přilákal více strávníků. Původní koncept společnosti na hodnotové menu za 5 dolarů neprošel všemi požadovanými schvalovacími procesy, nyní se tak projednávají dodatečné detaily nabídky. Zdroj obeznámený s průběhem vyjednávání dokonce naznačil, že Coca-Cola by mohla do marketingového mixu hodnotového balíčku přidat vlastní finanční příspěvky.

Striktní tržní podmínky a zostřený konkurenční boj mezi řetězci rychlého občerstvení nutí McDonald’s jednat rychle. „Snažíme se ze všech sil zajistit, aby naše nabídka poskytovala skutečnou hodnotu pro peněženky zákazníků,“ vyjádřil se mluvčí společnosti.

Zdroje info: Reddit, https://www.bloomberg.com/news/articles/2024-05-10/mcdonald-s-mcd-readies-5-meal-bundle-to-lure-diners-back-into-stores, https://www.cnbc.com/2024/05/10/mcdonalds-working-on-5-value-meal.html

Náhledové foto: Pixabay