Mary Trumpová: Donald zničil mého otce

Trump

Portrét Trumpa a jeho toxické rodiny. I takto je možné nazvat nový bestseller Příliš mnoho a nikdy dost. Přesně takto se volně překládá název knihy Mary Trumpové Too Much and Never Enough. V prvním dni prodeje si zájemci zakoupili neuvěřitelný milion kusů. Nyní konečně vychází i v češtině a přečíst si v něm můžete hodně zajímavých pikantností ze života ještě stále současného prezidenta Spojených států amerických.

Jediná Donaldova neteř

Mary L. Trumpová je fakticky jedinou neteří amerického prezidenta. Povoláním je klinická psycholožka, takže bez větších problémů dokáže objanit celou temnou minulosti Donaldovy rodiny. O prostředí, v němž se Trump nacházel, hovoří jako o toxickém. Autorka se snaží popsat, jak se mohlo stát, že se její strýc stal jedním z nejmocnějších mužů planety a ohrožuje kompletně celou strukturu společnosti. Mary žila dlouhou dobu v Queensu, kde vyrůstal také Donald a jeho čtyři sourozenci. Hovoří o zcela destruktivních vztazích či zanedbávání péče o děti. samozřejmě se rozepisuje i o tristním vztahu Donalda a jeho otce.

Donald Trump: Zdroj obrázku Pixabay.com 

Břitký humor vystudované psycholožky

Nesčetná rodinná setkání Trumpovy rodiny u jídla a až neuvěřitelné příběhy líčí Mary s humorem sobě vlastním. Donald chtěl být vždy v centru pozornosti, což se mu často dařilo. Píše také o rozdávání darů od někoho jiného, v němž si libovala Trumpova první manželka Ivana. Hodně se věnuje i naprosto nepřípustnému a silně ponižujícímu chování Donalda vůči svému otci Fredovi, který onemocněl Alzheimerovou chorobou. Podle Mary jej fakticky zničil.

Neuvěřitelné se stalo skutečností

Až k nevíře byla skutečnost, že Trump vyhrál v roce 2016 volby. 45. prezidentkou se podle očekávání společnosti měla stát Hillary Clintonová. Opak se ale stal pravdou. Do čela spojených států se dostala mediální hvězda a několikrát zkrachovalý podnikatel, jehož kontroverzní chování je pro mnohé z nás nepochopitelné. Nyní to vypadá, že se dere na prezidentský post ještě na delší dobu. Ukáže blízká budoucnost…

Donald Trump v graffiti provedení: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com 

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.