Maďarsko jako opoziční vzor. Bývávalo, omyl se ale v opozici nepřipouští

Pohonné hmoty

Stropování cen energií je poměrně oblíbeným tématem opozice. Nebo spíše bylo. Velmi dobře si totiž nejspíše všichni pamatujeme, jak opoziční politici tepali vládu za to, jakým způsobem stropuje ceny pohonných hmot a plynu. Za vzor u pohonných hmot bylo často dáváno Maďarsko. Tam se ceny po zastropování pohybovaly mnohem níže. Konkrétně u nafty okolo 30 korun. Nyní už je ticho po pěšině. Proč? Protože se opozice jednoduše stahuje. Potichu.

Maďarsko jako příklad neschopnosti naší vlády

Třeba takový Jindřich Rajchl ještě v květnu psal na sociální sítě, že se v Maďarsku prodává litr nafty za 495 HUF, tedy 31 korun. Proč? Protože jejich premiér není neschopný ňouma. Narážky na našeho pana premiéra byly čitelné a jasné. Nyní v Maďarsku pohonné hmoty docházejí, na stanicích se tvoří fronty a společnost Mol hlásí velké problémy s dodávkami pohonných hmot. Kde je pan Rajchl se svými vyjádřeními nyní? Nikde…

Podle Havlíčka je v Maďarsku pohonných hmot dostatek

Na svém twitterové účtu perlil také bývalý ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Psal o tom, že je v Maďarsku pohonných hmot dostatek. Na ČTK mezitím vyšla zpráva o tom, že Mol má obří problémy a Maďarsko zrušilo zastropování cen. No jo, prostě omyl, ale další komentáře tohoto politika nijak omluvné nebyly. Co také můžeme chtít po pánovi, který nejspíše chtěl svěřit dostavbu Dukovan Rusům, měl prázdné plynové zásobníky a nechal padnout Bohemia Energy.

Drábová to shrnula solidně

Podle ní někteří experti dávali právě Maďarsko za vzor. I proto, že jednalo přímo v Moskvě. Ceny se v této zemi zvýšily meziročně o 64,4 %. Ve srovnání s loňským říjnem je v Maďarsku třeba takový chléb dražší o 81 % a mléčné výrobky o 75 %. To už je docela raketa. Možná naše vláda všechno nedělá úplně špatně, jak je to opozicí neustále zdůrazňováno.

Zdroje info: Autor, https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/mira-inflace-v-madarsku-v-rijnu-vzrostla-na-21-1-procenta-prekonala-odhady/2283220, Twitter, Facebook

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.