Má kardinál Duka zvrácené uvažování? Smrt je menším zlem než dva otcové

Dominik Duka

Církev je organizací, která sice postupně přejímá různé formy chování společnosti, nicméně v mnohém se nejspíše nachází ještě hluboko v minulosti. Naposledy svými výroky zaujal kardinál Dominik Duka, jenž kázal v Koclířově. Jeho slova byla prazvláštní a pro mnohé doslova zvrácená. Fakticky prohlásil, že smrt je menším zlem než dva otcové. Uvažování, které spousta normálních lidí pochopitelně nemůže akceptovat.

Sonda do duše jako vyšitá

Bohužel ano. Přepis kázání se přímo objevil na facebookovém účtu. Stálo v něm doslova toto sdělení.„Je hrozné utrpení těch, kdo jsou vydáni vojenské agresi. Ale nejohroženější na světě není ukrajinský voják, ale dítě, které nemá oporu v matce a otci. Židé a křesťané jsou opět jako za nacismu a komunismu pod tlakem, protože hájí manželství muže a ženy.“ Je až šílené, že pro někoho může být horší stejnopohlavní svazek oproti válce. Vždyť ve válce umírají tisíce lidí. Naprosto zbytečně!

Stejnopohlavní páry ne, sexuální zneužívání kněžími ano?

Možná je tato otázka poměrně drsně položená, nicméně něco na ní určitě bude. Mnohé studie jasně prokázaly, že výchova dětí dvěma matkami či dvěma muži nemá na děti negativní dopad. Sexuální zneužívání kněžími, o kterém se v souvislosti s církví hovořilo nespočetně krát, je v pořádku? Duka nikdy pořádně proti sexuálními zneužívání kněžími ostře nevystoupil, což je přinejmenším smutné.

Myslí Duka na dětské duše? Nejspíše nikoli

Manželství pro všechny by bylo zrovnoprávněním homosexuálů. Tlak na křesťany neexistuje. Mnohem ortodoxnější země stejnopohlavní svazky umožňují. Namátkou můžeme jmenovat třeba Španělsko, Argentinu. Irsko, Portugalsko, Brazílii a další země. Místní křesťanství tímto nijak otřeseno nebylo. To si ale pan Duka asi neuvědomuje. Smutné, jeho myšlenkový svět je mi zcela cizí a doufám, že dlouho bude.

Zdroje info: Autor, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4524744/,https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0049089X16308444https://krutil.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=806077

Dominik Duka: Náhledové foto Draceane https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dominik_Duka_2011.jpg

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.