Litecoin se představuje

Litecoin

Pokud zkoumáte kurzy kryptoměn, určitě jste narazili i na kurz měny litecoin. Pojďme si představit tuto další kryptoměnu, kterou však možná v dnešní době zastiňuje pouze boom okolo bitcoinu. I tato měna stojí za pozornost a možná i nákup. Pojďme si ji tedy prohlédnout pěkně zblízka.

O co tedy jde?

Litecoin neboli digitální stříbro (zkráceně LTC) je sice ve stínu bitcoinu, avšak i tak může mnohé nabídnout. První block této kryptoměny spatřil světlo světa v roce 2011. Žádným nováčkem v řadách kryptoměn tak není. Autorem byl Charlie Lee. Není to jen nabitá peněženka již předtěžených mincí. Jde o měnu, která je k dispozici k těžení pro všechny, kteří nabízejí výpočetní výkon. Právě těžbu má společnou s bitcoinem, avšak vznikal jako lehčí a rychlejší kopie bitcoinu, takže těžba probíhá asi čytřikrát rychleji než je tomu u Bitcoinu.

Vývoj ceny litecionu

A jak se tato kryptoměna vlastně chová na trhu. Jak je to s její hodnotou? Zpočátku an tom nebyla úplně nejlépe. V roce 2013 se jí totiž povedlo překrošit padesátidolarovou hranici, avšak po problémech s burzami se hodně propadla. Dále zde byl problém s těžením, právě tehdy když firma KnCMiner přišla s novým ASIC scrypt LTC minerem Titan. V roce 2014 zapříčinil velký propad sám zakladatel, když prohlásil že kryptoměna již žádný další vývoj nepotřebuje. Poté se propadla asi o 60% a jeden litecion činil 1,3 amerického dolaru. V roce 2017 se však autor podělil o novou vizi této měny. V průběhu loňského roku se tedy dostal až na 100 dolarů a litecoin byl tedy vzkříšen.

Kde koupit litecoin?

Litecoin je tedy výbornou měnou pro rychlé a drobné transakce. Určitě tedy neprohloupíte, když jej pro tyto účely nakoupíte. Možností jak máte hned několik. Existují litecoin burzy. Například Bitfnex, kraken nebo Coinbase. Všude zde můžete tuto kryptoměnu nakoupit. Pro nováčky je však nejlepšín české burza CoinMate. Netřeba zahraničního převodu a platit můžete v českých korunách. Nákup však můžete provést i LTC automaty, na které lze narazit. Aktuálně za kurz 2167 korun na litecoin.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.