Lidé se bojí rezervovat pobyty na horách

Hotel

Zimní sezóna začíná, ale covid-19 je tu stále s námi. Po loňské, pro majitele horských hotelů a vleků doslova apokalyptické, zkušenosti to vypadá, že i letošní zima bude ve znamení problémů a hoteliéři budou na horách sčítat další finanční ztráty. Prudký nástup nové vlny a nejistota ohledně varianty omikron tento fakt ještě zvýrazňuje.

Nízký zájem o pobyty

Mnozí hoteliéři budou i letos díky pokračujícím nepříznivým podmínkám opět bojovat s nepříjemnou otázkou a volbami mezi špatným a ještě horším: jak zachránit samotný chod svého hotelu. Tuto otázku si prakticky denně pokládají již nyní, v době zahájení lyžařské sezony. Udržet totiž při tak nízkých počtech zájemců o ubytování své zaměstnance a funkčnost hotelu nebude pro provozovatele snadné.

Zatím se přitom zdá, že k uzavření vleků nebo hotelů nedojde a podmínky jsou ze strany státu tentokrát nastaveny jasně. Očkovaní a lidé s prodělanou nemocí covid-19 se až tak obávat nemusí. Pokud jsou lidé očkovaní či od prodělané nemoci méně než 180 dní, mohou se na hotelu ubytovat, stejně tak pokud budou mít negativní PCR test. I přesto je ale zájem o pobyty během prvního období letošní zimy bídný. Lidé si nové pobyty nerezervují, a naopak ti co rezervaci provedli, ji zase ruší.

Lyžování

Foto: Pixabay

Čekání na cizince

Také cizinci, kteří tak rádi navštěvují Krkonoše (a nejen ty) opět chybí. Ztráty jsou obrovské a uživit hotel bude pro mnohého majitele nesnadná úloha. Vlekaři zatím počítají s normálním provozem, ovšem bez dlouhodobě ubytovaných budou mít i oni problémy. Zástupy lidí, které za normálních okolností braly vlek útokem, letos nebudou tak velké.

Potíže s ubytováním dětí i nejistota způsobená neustálými změnami v protipandemických opatřeních ze strany vlády vedou k tomu, že si lidé pobyt na horách raději rozmýšlejí. Lidé se bojí předem investovat své peníze do pobytu na horách. Proto zájezdy raději ruší, než objednávají. Výsledkem budou další ekonomické problémy pro provozovatele horských rekreačních středisek, hotelů, restaurací apod.

Zdroj informací: https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/rezervace-horskych-pobytu-zamrzly-hotelieri-znervozneli-40379304

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.