Mateřská škola

Lesní a speciální školky: Zvláštní alternativa klasických mateřských škol

V současné době probíhá jakýsi boom alternativního školství. Prostě a jednoduše, mnohých rodičům se klasické školství dostalo natolik pod kůži, že už s ním nechtějí mít nic společného. Situace, která je poměrně zvláštní, ale reálná. Jestli bohužel, nebo naopak bohudík, nedokážeme posoudit. Společnost se ale tímto směrem ubírá. Pak se nezbývá zamyslet nad tím, co vlastně přinese taková lesní školka lepšího než standardní mateřská škola.

Více času na děti

Ano, o individuálnějším přístupu se možná lze bavit. Když si ale vzpomenu na mateřskou školu a vidím i tu současnou, kde mám děti, nemohu si stěžovat. Učitelky se věnují všem, když je potřeba, tak i individuálně.  

Domácího praní prádla na druhou

Tak to každopádně. Lesní školky bezesporu tento standard dokážou elegantně zvýšit. Děti se v rámci přirozené výchovy dokážou vyválet v kde čem. V přírodě jsou určitě častěji než v klasické mateřské škole. Otázkou zůstává, jestli je třeba kreslení u stolku v interiéru nějak špatné. Ne, není!

Mateřská škola

A vzdělávání?

Vzpomínáte na básničky a vystoupení ze školek nějak ve zlém? Já určitě ne. Vůbec v tom nevidím problém. Vzdělávání hrou je ve standardních mateřských školách řešeno bezproblémově.

Osobnost učitelek

Samozřejmě, vždy se najde učitelka, která vám nemusí vyhovovat. Tady ale není třeba dělat mezi oběma typy školek nějaké velké rozdíly. Všechno je na osobnosti konkrétního člověka, na jeho schopnostech zaujmout a udělat si pořádek. Slovo autorita je prostě na místě.

Vytáhněte si tisícikoruny

A pojďme! Chcete mít dítě ve speciální školce? Pak plaťte! A to nemalé částky. Školné se pohybuje v řádu několika tisíc korun měsíčně. V klasických mateřských školách se pohybujeme na úplném minimu.

Pohled na alternativní mateřské školy je sice v tomto článku značně zjednodušený, nicméně zcela reálný. Byly a jsou klasické mateřské školy v něčem horší? Ne, nejsou, spíše naopak.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *