Lego je krásný, ale drahý koníček. Kolik stojí nejdražší stavebnice

LEGO

Lego patří mezi nejoblíbenější stavebnice na světě. A také rozmanité. V nabídce najdete miniaturní sáčky o několika dílcích stejně jako gigantické stavby, které ohromí nejen svými rozměry, ale mnohdy i svojí složitostí. Řada z nich je koneckonců určena přímo dospělákům. Tomu potom ale odpovídá i jejich cena.

Lego a jeho výstavní skříň

Lego fascinuje už řadu dlouhých let tisíce fanoušků třeba svými stavebnicemi historických monumentů, v nabídce nechybí například ale ani známý Titanic, či vesmírné lodě ze sci-fi ságy Star Wars.

Lego, které staví rádi kromě dětí i někteří dospělí, leze ovšem tak říkajíc do peněz. Za některé sety dáte i mnoho tisíc korun. Mezi největší a nejdetailnější sady patří stavba římského Kolosea, která má 9036 kostiček. V přepočtu pak vyjde na neuvěřitelných 18 599 korun. Stavebnice je určena pro věk 18+, tudíž je spíše pro ty, kteří již mají se stavěním lega určité zkušenosti. Model se třemi podlažími zabaví na dlouhé večery, s největší stavbou všech dob se ocitnete na chvíli i v Římě.

Lego

Foto: Pixabay

Další exkluzivní sety

Je libo pořídit si Eiffelovu věž? S Legem se váš sen může stát skutečností, stavebnice s 10 307 dílky vysokou 149 cm ohromí snad všechny milovníky Paříže. Perlu Francie si můžete pořídit již za 17 980 korun. Gigantická rozhledna pak bude dokonale zdobit váš interiér.

Stavte si svůj sen

Kdo rád cestuje do všech koutů světa, může si pořídit tu vůbec největší standardní LEGO stavebnici na světě. Jedná se o mapu světa s 11 695 dílky. Za tuto stavebnici však zaplatí okolo deseti tisíc korun. Ve výčtu velkých stavebnic lega najdete i další typy modelů. Hned několik jich pochází z universa Star Wars a jejich cenovka nezřídka atakuje cenovku 15 000 korun, nebo jí dokonce překonává.

LEGO jako investice

Co z toho všeho plyne? LEGO již není jen hračka, jedná se o sběratelský artikl. Zkuste proto některou z těchto exkluzivních stavebnic koupit a několik let nechat ležet pod postelí. A až jí LEGO stáhne z trhu, pošlete jí na něj vy. Budete mít slušnou šanci na to, že stavebnici hodně dobře zhodnotíte a prodáte za výrazně vyšší cenu.

Zdroje informací: https://www.zive.cz/clanky/lego-leze-do-penez-tady-je-10-nejdrazsich-setu-ktere-aktualne-muzete-koupit/sc-3-a-214487/default.aspx?recombee_recomm_id=444203ad0f13158cd5008ba9207f9d07#part=1

https://www.wargamer.com/biggest-lego-sets

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.