Testovací sada

Legální plivání ve školách: Testy jako logická volba

Postupný návrat do škol se pomalu rýsuje a my můžeme mít radost z toho, že už se děti budou zase normálně učit. I když zas až tak normální to také nebude. Minimálně ono pravidelné testování bude tak nějak navíc. Přesto je možné říct, že se jedná o vcelku přijatelnou cenu za to, že děti už nebudou muset učit rodiče, potažmo se omezí online výuka. První na řadě jsou maturanti. Návrat 1. března čeká na takřka 100 000 studentů a cca 30 000 pedagogů. Později by měli přijít na řadu základní školy, kde se počítá s antigenními testy. S odběry to bude trošku složitější, ale půjde to.

Ředitel vymezí odběrovou místnost

Jak bude samotné testování v první fázi probíhat? K onomu kloktání by mělo docházet pouze venku, tedy ideálně na školním hřišti nebo někde jinde v exteriéru. Jinak bude pro odběry také vyčleněna speciální místnost, zřejmě tělocvična. Stěr nebo plivnutí vyřeší studenti sami a zaměstnanec školy určený pro tuto činnost vzorky posbírá. Následně je odevzdá do smluvní laboratoře. Výsledky budou na druhý den ráno.

Žák v roušce

 Žák ve škole: Zdroj obrázku Pixabay.com

Další vlna návratu s antigenními testy

Řečeno covidovou terminologií, ve druhé vlně se vrátí do lavic všichni žáci základních škol. kdy? To se neví. Testovat by se měli ale prostřednictvím antigenních testů, aby byly výsledky k dispozici do 15 minut. Manuál už údajně připravilo ministerstvo školství. Vše se bude koordinovat s Ústředním krizovým štábem. Když to zvládnou v Rakousku, tak my také. Tedy podle slov ministra vnitra Hamáčka.    

Pozdní SMS jako brána do pekel

Problém by mohl nastat v souvislosti s pozdním zasláním SMS zprávy týkající se pozitivity konkrétního žáka. Obdrží-li ji až ráno, bude ve škole a nakazí ostatní. Pak by musela do karantény kompletně celé třída. Organizace bude bezesporu velmi náročná, ochranných prostředků zapotřebí spousta. První testy by se musely udělat v předstihu. Tak uvidíme, v každém případě to bude zajímavé. Vše možná takt trochu vyvolává otázky okolo připravenosti na testování. Mohlo jít také jen o tah koalice, kterým si dokáže udržet nouzový stav. KSČM a další opoziční strany ho podmiňovaly právě vrácením žáků do škol.

Testovací sada na covid-19: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *