Které země nejvíce sledují ceny zlata

Zlato

Zlato je obecně považováno za jednu z nejlepších dlouhodobých investic. Jeho cena se častěji zvyšuje než snižuje. Společnost Physical Gold vytvořila průzkum, který ukazuje, kteří lidé nejvíce sledují ceny zlata a z které jsou země. Která země nejvíce sleduje hodnotu zlata a investuje do něj? To se dnes dozvíte.

TOP 20 zemí vyhledávajících cenu zlata

Web Physical Gold tedy zanalyzoval vyhledávání na internetu. Do svého průzkumu zahrnul jakoukoli vyhledávanou frázi, která by se ceny zlata týkala. Například “cena zlata”, “ceny zlata”, “zlato cena” a podobně. Poté vyhodnotila, ketré země nejvíce tyto údaje sledují a vyhledávají. Zde je žebříček zemí, které nejvíce vyhledávají cenu zlata (v závorce je údaj představující průměrný měsíční počet vyhledávání na 1000 uživatelů internetu):

 

20-countries-tracking-gold-price-002-1060x1536

Foto – Physical Gold

Jak lze vidět, tabulce webu Physical Gold vévodí Spojené arabské emiráty. Dále následují Singapore, Katar a Austrálie. První pětku zemí pak uzavírá Kuvajt.

První místa pro bohaté ropné státy

V první pětce můžeme vidět 3 státy arabského poloostrova, které jsou bohaté zejména kvůli produkci ropy. První místo zaujaly Spojené arabské emiráty s téměř půl miliony vyhledávání za měsíc. Zde se lidé nejvíce zajímají o investice do zlatých tabulek, popřípadě vyhledávají jen cenu zlata. Další ropný stát – Katar – je na třetím místě. Jde o jednu z nejbohatších zemí a místní obyvatelé vyhledávají informace o ceně zlata asi 76 tisíc krát za měsíc.

Spojené státy i Velká Británie je v první desítce

První desítka obsahuje také Spojené státy americké a Velkou Británii. Přitom jejich postavení i hodnoty vyhledávání jsou velmi podobné. Obsazují deváté a desáté místo s hodnotami 8,02 a 7,98 měsíčních vyhledávání na 1000 uživatelů internetu. Například Indie má pak nejvyšší počet vyhledávání ceny zlata na světě. Je to asi 3,7 milionu vyhledávání každý měsíc. Indie se však umístila až na patnáctém místě, jelikož se státy řadily podle přepočtu skutečných průměrných měsíčních vyhledávání na 1000 internetových uživatelů. To u Indie dělá tedy “pouze” 4,92.

Zlato

Foto – Physical gold

Zdroj dat: Physical Gold
Náhledové foto – Physical Gold

 

 

 

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.