Které zahraniční řetězce letos přišly do Česka

nakupy

Do Česka letos přišlo mnoho světoznámých značek a řetězců, které na našem trhu do této chvíle chyběly. Jde o asi dvacet značek a obchodů od módy, přes kavárny až po klenotnictví. Které značky zde nyní oficiálně prodávají své zboží a služby?

Pro zahraniční značky je Česko oblíbená startovací destinace

Zahraniční řetězce a nejrůznější značky mají Českou republiku docela v oblibě. Pokud jde o region střední Evropy, často bývá právě naše země „pokusným králíkem“. Při zamýšlené expanzi často firmy testují svůj úspěch právě u nás. Například pro web peníze.cz to potvrdil Jan Kotrbáček ze společnosti Cushman & Wakefield, která pronajímá obchodní prostory v celém světě.

Móda

Módní značky můžeme rozdělit na ty, které cílí na „obyčejné“ lidí a na značky luxusní. Z první skupiny letos přišly do Česka například značky Jott, American Vintage nebo dětská značka Jacadi Paris. Z luxusnějších firem a značek pak známe například Chanel nebo Balenciaga. Právě otevření obchodů těchto značek bylo jednoznačně největší událostí v této kategorii v roce 2022. Zamíříme-li ještě k dostupnější módě, novinkou byl také Primark v Brně, který byl letos otevřen, nejde však o novou značku na českém trhu, jelikož svou první pobočku zde společnost otevřelo již minulý rok na pražském Václavském náměstí. Dalšími značkami s oblečením, které poprvé zavítaly do Česka, jsou například německá QS by s. Oliver nebo lyžařská značka iFlow.

Značky mimo módu

Většina příchozích značek však nenabízí módní zboží. Jde například o světoznámé Lego, které zde otevřelo první pobočku. Stejně tak do této skupiny můžeme zařadit rumunské klenotnictví Teilor, polskou značku doplňků pro domácnost Home&You či slovenského výrobce matrací Materasso. Významnou novinkou je také například tetovací a piercingové studio Cleopatra Ink. Původem z Turecka. Rok 2022 však nebyl jen ve znamení příchodů. Česko opustily značky jako Promod, Camaieu nebo Pietro Filipi. O prodejny bojovala také značka obchodníka s oblečením Celio, ta však našla nakonec nového investora pro Česko a Slovensko.

Zdroj: https://www.penize.cz/nakupy/438236-moda-kava-tetovani-projdete-si-nove-znacky-ktere-zamirily-do-ceska, https://www.zboziaprodej.cz/2022/01/06/na-cesky-trh-loni-vstoupilo-38-novych-znacek/

Náhledové foto – Pixabay

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.