Které pojištění pro cizince je nejvýhodnější? Pomůže srovnávač

Nehoda

Zdravotní pojištění je povinné pro všechny cizince, kteří hodlají pobývat na území České republiky. Takové pojištění je nejen zárukou kvalitní lékařské péče, ale také povinným předpokladem pro získání víza a dlouhodobého pobytu v ČR. Na trhu je k dispozici několik pojišťoven, které nabízejí zdravotní pojištění cizinců. Jak ale vybrat to nejvýhodnější?

Typ pojištění

Existují dva základní typy zdravotního pojištění cizinců:

  • Nutná a neodkladná péče – kryje základní léčebné výlohy v případě akutních zdravotních problémů. Zahrnuje v sobě asistenční služby a obsahuje nižší limity krytí lékařské péče než komplexní zdravotní pojištění pro cizince.
  • Komplexní zdravotní pojištění – kryje preventivní léčebné prohlídky včetně akutních zdravotních problémů. Obsahuje také vyšší limity plnění a je nutnou podmínkou pro získání dlouhodobého víza nebo dlouhodobého pobytu na území ČR.

Pokud jste těhotná žena, student nebo senior, existují speciální balíčky navržené tak, aby vyhovovaly vašim specifickým potřebám. Je důležité si uvědomit, že každá pojišťovna má svůj vlastní seznam smluvních zdravotnických zařízení, a proto je dobré vždy si pečlivě přečíst podmínky a zjistit, jaké služby jsou k dispozici v rámci vašeho pojištění.

ÚčtyFoto: Pixabay

Cena pojištění

Cenu zdravotního pojištění pro cizince ovlivňuje několik faktorů:

  • Věk pojišťované osoby – čím starší, popřípadě mladší je pojišťovaná osoba, tím dražší může pojistka být. Pro seniory a děti je pojištění nejdražší z důvodu, že jsou rizikovou skupinou, které se může přihodit úraz.
  • Počet pojišťovaných osob najednou – větší počet pojišťovaných osob najednou může snížit cenu za vaši pojistku.
  • Zdravotní stav pojišťované osoby – pojišťovny mohou přihlížet k zdravotnímu stavu pojišťované osoby při stanovení ceny pojištění.
  • Územní rozsah pojistné smlouvy – pojištění může být sjednáno pouze na území České republiky, nebo i na území dalších zemí.
  • Doba, na kterou je pojistná smlouva sjednána – čím delší dobu je pojistná smlouva sjednána, tím vyšší může být cena pojištění.

Srovnávač pojištění

Před sjednáním zdravotního pojištění pro cizince je vhodné si porovnat nabídky různých pojišťoven. Pomoci Vám může srovnávač pojištění, který srovnává nabídky pojišťoven na základě různých parametrů, jako je typ pojištění, cena, územní rozsah, nebo limity plnění.

Nabídka pojištění na InfoCizinci.cz

Na webu InfoCizinci.cz najdete nabídku zdravotního pojištění cizinců od pěti pojišťoven: Inter Partner Assistance AXA, Slavia pojišťovna, SV pojišťovna, Uniqa pojišťovna a PVZP. Kromě srovnávače pojištění najdete na webu také další informace o zdravotním pojištění cizinců, jako jsou podmínky pojištění, nebo časté dotazy.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.