Které osobní bankovní účty byly v roce 2018 nejlepší?

Na začátku každého roku odborníci volí bankovní produkty, které se v předchozím roce opravdu podařili. V našem článku se zaměříme na účty, které jsou snad nejdůležitější – jedná se o běžné účty. Ačkoli Spousta bank prezentuje vedení běžného účtu zdarma, většinou se za tím skrývá několik podmínek, které je potřeba splnit, například minimální obrat na účtu, několikanásobné placení kartou náležející k účtu a podobně. Věděli jste ale, že existují i banky, které poskytují bankovní produkty bez podmínek?

1. místo: Equa bank

Equa bank získala první místo za svůj běžný účet již v roce 2017 a obhájila ho i loni. Důvodem, proč to tak je, je hned několik věcí zdarma a bez podmínek, které se k účtu vážou. Založení i vedení účtu je zdarma, stejně tak domácí odchozí i příchozí platby. Vybírat můžete z jakéhokoli bankomatu konkurenční banky a tolikrát v měsíci, kolikrát potřebujete – vždy to bude zdarma. Pokud potřebujete účet v eurech nebo dolarech, pak si jej k běžnému účtu můžete otevřít zcela zdarma.

Co je zpoplatněno jsou výběry z bankomatů v zahraničí, ovšem částka za výběr je v porovnání s konkurencí velice malá – činí 9 Kč.

2. místo: mBank

Druhé místo, stejně jako v roce 2017, získalo mKonto od mBank. Co všechno nabízí tento účet zdarma? Vedení účtu, příchozí i odchozí platby v rámci České republiky

Drobnou nevýhodou jsou výběry z bankomaty, které jsou do částky 1500 Kč zpoplatněny částkou 29 Kč. Pokud si ale vyberete částku v minimální hodnotě 1500 Kč, můžete se spolehnout na to, že výběr bude zdarma, ať už si vyberete kterýkoli bankomat chcete. A to je možná důvodem, proč se mBank znovu umístila až za Equa Bank.

3. místo: Air Bank

Ani třetí místo se od roku 2017 nezměnilo, získal jej běžný účet Malý tarif o Air Bank. Vedení a zřízení běžného účtu jsou v rámci tohoto běžného účtu zdarma, stejně tak platby, které probíhají v rámci České republiky (odchozí i příchozí). Vybírat můžete z bankomatů Air Bank zdarma. Nevýhodou ale je, že bankomaty Air Bank se prozatím nacházejí jen ve větších městech. Za výběry u konkurenčních bank platíte 25 Kč, což už je docela velká částka. Tuto nevýhodu se Air Bank snaží kompenzovat možností výběru hotovosti u Sazky, které vás vyjde na 10 Kč.

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.