Korunové slevy a jiné triky: Řetězce supermarketů by se měly stydět

Sleva

Slevy hýbou světem a zákazník se bezesporu dnes orientuje hlavně podle nich. Doba, kdy si senioři značili akční zboží přímo do letáků, s nimiž chodili do supermarketů, je už sice do jisté míry pryč, nicméně zejména na internetu je různého zvýhodněného zboží spousta. Často jsou slevy opravdu zajímavé, mnohdy se ale supermarkety snaží zákazníka pouze přivábit na slevu, která je ve finále minimální. Tato technika je zavrženíhodná a smutná.

Zabírají i korunové slevy

Když už to jinak nejde a zboží se tak nějak neprodává, není problém dát na něj slevu i pouhou korunu. Opravdu nic složitého. Stará cena se napíše menším písmem a platí nová. Můžeme se vsadit, že spousta zákazníků se dívá pouze na tu novou akční a neřeší, že starší je pouze o korunu vyšší. Ti, kteří přijdou blíže, se na cenovku podívají a jen se hořce pousmějí. Zboží samozřejmě zůstane v regálu dál. Tedy pokud ho někdo nezbytně nepotřebuje, což se také může stát.

Jednoduchý a levný marketingový nástroj

Samozřejmě. Vždyť není nic jednoduššího než vytištění nové etiketyvytištění nové etikety. Nepozorný zákazník má smůlu, ten pozorný třeba ušetří někde jinde. Zákazník je náš pán, ale je třeba ho co nejvíce oškubat. I takovéto souvětí by se k dnešnímu honu na slevy mohlo náramně hodit.

Zajímavá sleva, ale jen když nakoupíte nad 2000 korun

Tradiční praxe mnoha prodejců. Dokážou nabídnout zajímavou slevu třeba na konkrétní sortiment, ale jen v momentu, kdy objem nákupu překročí jistou částku. Mnohdy se jedná o 2000 korun a více. Pravidla jsou opět napsána miniaturními písmeny, takže si mnozí lidé myslí, že se sleva na zboží vztahuje i bez této podmínky.

Vydírání rodičů přes děti

To se většině supermarketů daří náramně. Různí plyšáci nebo jiné postavičky či hrnečky se známými dětskými hrdiny jsou jasným dokladem takovéhoto chování. Dané věci se většinou dají koupit i tak, pokud se nejedná o limitované edice, a to za mnohem výhodnější cenu. Supermarkety to mají všechno velmi dobře spočítané. Ve finále je to na nás zákaznících, jak se k tomu všemu postavíme. Budeme-li pozorní, nenaletíme.

Zdroj info: Autor

Náhledové foto: Radek Štěpán

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.