Koronavirus

Koronavirus nahrál online prodeji některých produktů

Koronavirus: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Máme nouzový stav. Stále. Moc po chuti nám to není, ale co nám zbývá, když si všichni přejeme, aby bylo nakažených co možná nejméně a vše se rozptýlilo postupně tak, aby zdravotnická zařízení stíhala. Spousta firem musela zavřít své provozy a majitelé počítají astronomické ztráty, které jim stát nikdy nedokáže kompenzovat. Přesto se najdou i odvětví, v nichž se naopak prodává mnohem lépe. My se proto podíváme na produkty, které jdou aktuálně na dračku a lidé je skupují.

Prodejci šicích strojů si mnou ruce

Zajímavé informace podává portál Srovname.cz, který uvádí, že nárůst zájmu přišel v případě prodeje:

  • sáčků do vysavačů,
  • žehliček,
  • šicích strojů,
  • notebooků,
  • výrobků týkajících se péče o tělo,
  • produktů pro domácí mazlíčky.

Zlaté české ručičky jsou opět v akci, což nám situace s koronavirem jasně ukázala. Lidé si šijí roušky a používají jak textil, tak třeba také sáčky do vysavačů.

Mrazničky a péče o tělo

Mnoho lidí dostalo z pandemie strach a nakoupili si mrazničky. Nárůst v tomto segmentu čítal až 75 %, což není málo. Jinak také logicky začali lidé nakupovat vitamíny a doplňky stravy, jež měly zajistit lepší obranyschopnost organismu. Podceňována není ani péče o tělo. Lidé aktuálně stále nemohou navštěvovat kadeřnictví, masážní salony, pedikúru, wellness a další služby. V kategorii péče o tělo byl zaznamenán nárůst o 150 %. Zájem o parfémy a deodoranty se zvýšil o neuvěřitelných 450 %. Kosmetika o celkem 38 %.

Home office a online nákup módních doplňků i bot

Zajímavé je také srovnání cen notebooků. Tady se navýšil objem nákupů až o 20 %! Kvalitní notebook člověk ocení jak pro práci ve firmě, tak i z domova. Jinak se u něj mohou vzdělávat také děti. Vždyť aktuálně to ani jinak nejde. O 192 % narostl nákup módních doplňků. Online se nakupují i boty. Tady je neskutečný nárůst 998 %. S otevřením obuví, které je aktuálně plánováno, ale zřejmě klesne.

Pomůcky do domácnosti a na zahradu

A co takové pomůcky do domácnosti? Tak třeba štípačky na dřevo šly nahoru o 25 %! Zapomenout nelze ani na krmivo pro psy a kočky. U psů se jednalo o 112 % a u koček o 60 %. Jinak se mnohem více prodávají takové čističe vzduchu. Prodej letních pneumatik vzrostl o 20 %, což je ovšem logické.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *