Fotbalový míč

Konec fotbalové superligy: Lidi naštěstí neslyší jen na peníze

Fotbalová superliga se stala jen jakousi komerční utopií, která se zapíše do minulosti jako zpackaný pokus o fotbalovou změnu. Ta by byla z hlediska spousty fotbalových klubů krokem zpět. A není se čemu divit, mnohé by ekonomicky značně tratily. Co se týká diváka, ten by sice viděl nejlepší fotbalové kluby v akci vždy spolu, nicméně časem by se ze zápasů totožných soupeřů stal také stereotyp. Fanoušci ovšem byli tím hnacím motorem, který plány na tuto super soutěž zlikvidoval.

Tvrdé sankce zřejmě takový vliv neměly

UEFA logicky přišla s poměrně tvrdými sankcemi, vyloučením třech semifinalistů z Ligy mistrů a jinými nepříjemnostmi. Přesto je třeba říct, že se tohoto obranného mechanismu kluby předběžně zapojené v tomto projektu nějak výrazně nelekly. Stejně tak neměly až tak velký význam ohlasy významných politiků. Soutěž si prostě nepřáli fanoušci, kterým jde hlavně o fotbal, nikoli pouze o byznys.  

Omluva fanouškům ze strany Arsenalu

Alespoň tento klub se odhodlal k tomu, že se fanouškům omluví. Zač? Minimálně za hamižnost majitelů, kteří podobně jako jiní vlastníci, viděli v takovéto nové soutěži hlavně maximální finanční zisky. V případě Chelsea byl u protestů v první linii například Petr Čech, jehož fotografií jsou plné britské noviny. Snažil se fanouškům vysvětlit, že autobus na zápas s Brightonem musí pokračovat v cestě. Ti ho dokonce nazývali zrádcem. Viceprezident Manchesteru United Ed Woodward prohlásil, že na konci roku odstoupí. Zřejmě důsledek této kauzy.

Florentino Pérez jako ochránce superligy

Šéf Bílého baletu projekt bránil se vším úsilím. Přesto marně. Uzavřená struktura jedné z nejvyšších soutěží jde úplně proti evropskému trendu. Nyní se do Ligy mistrů mohou dostat i týmy, které se rozpočtem ani kvalitou nemohou s giganty rovnat. O to zajímavější konfrontace mnohdy jsou. Superliga se zkrátka zhroutila, ač zastánci mluví o odložení. Snad tomu tak nadlouho bude.

Zdroje info: https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/fotbal/zvrat-v-chystane-superlize-chelsea-s-manchesterem-city-se-projekt-chystaji-opustit/607f25bed60dfef4a4b93aff?fbclid=IwAR0ymU1C1LKJBki94kaANkr9xrV7T7lBD7Hwg8j_Qg6J1NnkIhjB52bfoZM

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *