Komentář: České fotbalové dno aneb Tři opilce v Olomouci pochopit nelze

Coufal

Český fotbal byl dlouho dobu opředen neskutečnými skandály. Připluli kapříci za Ivan Horníka a také se to solidně mlelo za Romana Berbra. Úplatků bylo v našem prostředí zkrátka více než dost. V posledních dnech se hovořilo o tom, že se tuzemský fotbal postupně uzdravuje. Opak je ale nejspíše pravdou. Jasným dokladem může být situace naší reprezentace. Fakticky jsme se nakonec třepali, abychom postoupili a vyhráli poslední zápas s Moldavskem. To bylo dříve jakousi malinou, na níž jsme si smlsli. Tyto doby jsou už ale dávno pryč. Vrcholem všeho se stál skandál třech fotbalistů, kteří šli pařit do centra Olomouce. Jaké mohli mít důvody ke svému jednání?

Obyčejný výstřelek a hloupost

Asi první alternativa. Tito chlapci prostě bohužel měli aktuálně zatmění, nebo nejspíše jejich inteligence nedosahuje potřebné výše. Vyrazit do ulic po večerce mezi lidí popíjet alkohol mohou jen lidé, kteří jsou buď nekonečně naivní, nebo hloupí, nebo jim na ničem nezáleží. Jak Coufal, tak Kuchta i Brabec si přece mohli objednat placené společnice na pokoj a s nimi také nekonečné množství alkoholu. Zřejmě by nic neprasklo a všechno by bylo v pohodě. Proč to neudělali? Nepochopitelné. Vždyť bylo jasné, že je někdo na ulici natočí. Brabec šněrující silnici byl opravdu luxusní. Kdyby měl zrovna dovolenou, bylo by vše asi ok, ale takto?

Plivli do tváře Šilhavému?

Určitě ano, nicméně asi to tak nebrali. Trenér šilhavý měl židli nahnutou už předtím. Výsledky s Albánii byly tristní a zejména druhá prohra 0:3 na její půdě dala dávno zapomenout na jakékoli slavné generace našich fotbalistů. Měli jsme navíc dostat ještě větší příděl. Přiznám se, že na konci utkání, ve kterém jsme nepředvedli vůbec nic, jsem tak trochu fandil Albáncům. Ti hráli přímočarý kombinační fotbal.

Co dál?

Dostali jsme se na Euro do Německa. Super. Otázkou je, jak si budeme vést. Tady už se budeme muset srovnávat s jinými soupeři, než je ve vší úctě třeba zmíněná Albánie. Tři opilci budou hrát také? Káli se poměrně solidně, podle některých zdrojů se mohlo všechno i ututlat. Hrdinný šéf svazu Fousek byl ale proti. Mediálně si tak pomohl. To je tak ale všechno. Tuzemský fotbal je bohužel v úpadku. Pokud se rychle nezačne systémově pracovat jinak, můžeme se srovnávat tas Gibraltarem.

Zdroje info: Autor, https://www.fotbal.cz/repre/zapasy/zapas/32480083, https://www.sport.cz/clanek/fotbal-reprezentace-coufal-kuchta-a-brabec-opousti-reprezentaci-porusili-interni-pravidla-5016854  

Náhledové foto: Autor Артем Гусев https://commons.wikimedia.org/wiki/File:RUS-CZE_(26).jpg

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.