Úrazy na horách

Kolik skutečně stojí úrazy na horách v zahraničí

Zimní sporty jsou skvělé, pohodové a spousty lidí neskutečně baví. Je při nich ovšem nezbytné dávat velký pozor. Nikdy nevíte, co se může stát. Ostatně Michael Schumacher je jasným dokladem tohoto tvrzení. To je ovšem poněkud jiný případ než všichni ostatní smrtelníci. Pokud se pojistíte, určitě neučiníte krok špatným směrem. My se v následujících řádcích podíváme na několik úrazů, které se staly a levné rozhodně nebyly. Také uvedeme charakteristické sazby týkající se různých úkonů v zahraničí, a to především v Itálii, Francii a Rakousku.  

Jaké jsou nejčastější úrazy?

Samozřejmě zlomeniny. Typické jsou především fraktury končetin, a to jak dolních, tak i horních. Trpí kolení vazy, žebra a v nejhorších případech i pánev. Ošetření jakýchkoli zmiňovaných úrazů se pohybuje v rámci desetitisíců korun. Hradit ho z vlastní kapsy by bylo přinejmenším velmi nepříjemné. Dovolená v Alpách by vás vyšla hodně draho.

Spadne každý…

Jak se říká, kdo nepadá, jezdí pod své možnosti. Bohužel, nehoda se prostě nevyhne nikomu. Máte-li štěstí, nic se nestane. Taková zlomenina nohy ale může vyjít třeba ve Francii klidně i na 278 000 korun. Přesně tolik vyjde konkrétně zlomenina holenní kosti. Když si situaci rozebereme, pak vrtulník vyšel na 50 000 korun, Pobyt v nemocnici s dalšími úkony vyjde na 168 000 korun a převoz sanitkou do České republiky stojí 60 000 korun.  Celková suma je tudíž velmi solidní.

Skútr horské služby

Kolik stojí namátkou různé úkony?

Jen pro přehlednost uvádíme čistě orientační ceny některých úkonů.

–          Transport vrtulníkem v Rakousku vyjde na 120 000 korun.

–          Zlomenina nohy ve Francii 278 000 korun,

–          Zásah horské služby v Rakousku 45 000 korun,

–          Onemocnění angínou v Rakousku 2800 korun

–          Pobyt v rakouské nemocnici stojí něco přes 500 korun na den.

Úrazy, Úrazy na lyžích, Úrazy v zahraničí, Úrazy na svahu, Zlomeniny

Sdílet

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *