Peníze štěstí

Kolik peněz potřebujeme, abychom byli šťastní? Budete se divit

Lidová moudra velmi často hovoří o tom, že štěstí si prostě nekoupíte. Bohatství může mnohdy přinést spíše trápení. Peníze kazí charakter. Ano, podobné věty slýcháme na každém kroku a většinou je říkají lidé, kteří příliš peněz nemají. Ať už je váš názor jakýkoli, určitě není od věci podívat se na to, jak vypadá situace z hlediska ročního příjmu a výzkumu Gallup World Poll. Jaký roční příjem by měl rodině stačit, aby byli všichni šťastní?

Kolik peněz stačí ke spokojenosti?

Podle zmiňovaného výzkumu se jednalo o položku nazvanou hodnocení života. Celková životní spokojenost tedy panovala s částkou 95 000 dolarů. Jen pro představu, jedná se zhruba o něco přes 2,2 mil. korun. Zajímavá je také položka každodenního štěstí. Ta se pohybuje mezi 60 až 75 000 dolary.

Ne všude je situace stejná

Zmiňované výsledky se týkají pochopitelně průměru. Jen pro příklad, obyvatelé Latinské Ameriky se spokojí s 35 000 dolary. Australané by nebyli spokojení ani s trojnásobnou výší této částky. Hodnocení života je u mnohých lidí odlišné a spousta z nich nepotřebuje nijak závratné finanční částky je spokojenému životu. Třeba lidé z východní Evropy, východní Asie nebo Skandinávie či právě Karibiku obecně po vysokých mzdách až tolik netouží. Uvědomují si zřejmě fakt, že čím je větší výplata, tím jsou vyšší nároky zaměstnavatelů.

Vysoké nároky za peníze nestojí

Mnozí lidé jsou si vědomí faktu, že vysoké příjmy přímo souvisejí s maximálními nároky. Jednat se může jak i velkou porci času stráveného prací, tak i o míru odpovědnosti, stres a další záležitosti, které za vysoké peníze určitě stát nemusejí. Raději se snaží něco vydělat a zbytek času věnovat volnočasovým aktivitám a zážitkům. Peníze zkrátka dokážou člověku přinést štěstí a spokojenost pouze tehdy, když si je dokáže do vysoké míry užívat. Pokud ne, stáváme se otroky vlastního bohatství.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

7 komentářů

 1. Karel Odpovědět

  Já že žiji v domácnosti sám spokojím se se svým platem do 15 000 měsíčně. Nepotřebuji víc. Na jídlo a vše ostatní co potřebuji mně to stačí. Nejlépe se cítím v přírodě kterou ještě zatím máme zadarmo než si ji všechnu zničíme. Čím víc má člověk peněz tím víc pak ještě chce. prostě hamty hamty ať mám víc jak tamti, jinak nebude nikdy spokojený. Je mně takových lidí upřímně líto. Opravdu jsou nejbohatší lidé často ti nejchudší.

  1. Sam Odpovědět

   Jojo přesně tak ale v případě , že vám stačí těch 15k tak všechen přebytek který nechcete mi přepošlete na účet : 161219841 a kód banky 5500 jako var. symbol stačí dobročinnost.
   Já vám pak za to pošlu v emailu hezký děkovný dopis.
   S úctou Sam Hokins

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *