Když u nás někteří politici nahrávají Kremlu. Umí to skvěle

Vladimir Putin

Rusko stále bombarduje území Ukrajiny a na Donbasu se vede opotřebovací válka se vším všudy. Západ dodává zbraně a Rusko sází opotřebovávací válku. Tak jako tak probíhá i ekonomická válka mezi Evropskou unií a Ruskem. Vždyť se hovoří o tom, že bude Německo od 11. července odstřiženo od ruského plynu. Problém bychom pochopitelně měli i my. Vláda se nyní nějakým způsobem snaží řešit alternativy, nicméně dostává od opozice solidně naloženo.

Rakušan má důvěru koalice

Přesně tak, předsedové ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a Pirátů mu ji vyjádřili. Sám Rakušan upozornil na to, že neměl žádné informace o tom, že by byli zapleteni do kauzy zástupci STAN. Můžeme a nemusíme této formulaci věřit. Tak jako tak šlo o mafiánské praktiky, kdy byly v dopravním podniku dosazeni do klíčových pozici manažeři, kteří brali od vítězných firem ve výběrových řízeních úplatky.   

Tomio Okamura cílí na pád či okamžitou rekonstrukci vlády

Ano, jasně i u nás máme zajímavé politiky, kteří baží po pádu současné vlády. Vždyť je přece právem opozice chtít zlikvidovat fungující vládu. Nebo ne? Titulky hlásající fakt, že je tomuto politikovi jedno, že naše země předsedá EU a podobně, stojí za to. Jen narušme stabilitu země a Evropské unie. Pan Putin nám poděkuje. Tím ale rozhodně nechci říct, že by se neměly vyšetřovat zločinné praktiky lobbistů a jiných vlivných lidí. To se ale nejspíše už stalo.

ANO s máslem na hlavě

Mimo jiné je třeba podotknout, že Okamura dle portálu Novinky.cz sháněl podpisy poslanců ANO k tomu, aby byla vyvolána nedůvěra vládě. Sehnal jich už 20 z 50 potřebných. ANO, rozhodně čistá strana s bezúhonným bývalým premiérem je přesně tím partnerem, kterého hnutí Okamury potřebuje. Místopředseda ANO Radek Vondráček v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News doslova bažil po rekonstrukci vlády a odvolání ministra vnitra Rakušana. Copak se mu něco dokázalo? Vždyť ani Andreji Babišovi se nic nedokázalo… Když se prostě měří jiným metrem, situace je odlišná.

Zdroje info:

https://domaci.hn.cz/c1-67085650-koalicni-lidri-nevidi-duvody-pro-rekonstrukci-vlady-kvuli-kauze-kolem-dpp-rakusan-ma-stale-fialovu-duveru

https://cnn.iprima.cz/vondracek-ostre-ke-stan-hnuti-stoji-na-prahu-trestniho-stihani-vymente-ministra-rakusana-111491

https://cnn.iprima.cz/vera-kovarova-jsem-zklamana-a-v-soku-u-hlubucka-to-byla-zrada-gazdika-jsem-litovala-111490

https://www.novinky.cz/komentare/clanek/ocima-sasi-mitrofanova-v-sest-vecer-po-valce-bez-koblih-40401309

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.