piggy-bank-2889046_1280

Kdy je nebankovní půjčka dobrým řešením?

Úvěry mají své výhody i nevýhody. V některých případech vám mohou pomoci se vymotat z obtížné situace a v jiných vás zase mohou stáhnout až k úplnému dnu. Směrem, kterým se budete ubírat zrovna vy, však určuje spíš to, zda půjčku doopravdy potřebujete a jestli ji budete schopni včas splácet. Kdy je tedy nebankovní půjčka dobrým řešením a kdy se naopak vyplatí si raději našetřit?

Kdo šetří, má za tři

Mnoho lidí si neuvědomuje, jak velkou zodpovědnost si naloží na svá bedra, když se přikloní ke kterékoli formě rychlé půjčky. Většinou ani nepřemýšlejí o tom, zda mají a budou mít dostatečné prostředky k tomu, aby dokázali uhradit každou splátku včas, a to i v případě, že jim vstoupí do cesty dlouhodobá nemoc nebo ztráta zaměstnání. O to horší to je, když si takto půjčují na úplné zbytečnosti.

A co těmi zbytečnostmi myslíme? Například věci jako nová kola, televize, chytré telefony a obecně vše, co ztratí svou cenu ještě dříve, než celou půjčku splatíte. Totéž platí i pro dovolenou – představte si, že si vezmete úvěr na luxusní zájezd se vším, co si dokážete představit, a po příjezdu vám zbydou jen vzpomínky, které budete splácet ještě několik měsíců. Takové věci je lepší si na nějakou dobu odepřít a raději si je dopřát až si na ně sami ušetříte.

vw-camper-336606_1280

Půjčka jako pomocná ruka

Jestliže uvažujete o studiu či jiné formě vzdělávání, které váš profesní život mohou posunout o krok vpřed, pak by nebankovní půjčka mohla být vhodným řešením. U podnikání už je to horší, můžete mít sice dobrý, originální nápad, ale většinou s ním přichází více nebezpečí než jistoty. Proto se nejraději obraťte nejprve na rodinu a své blízké nebo se pokuste najít nějakého solidního investora, než se zadlužíte u banky nebo nějaké nebankovní společnosti.

Dalším pochopitelným důvodem je také koupě auta, zejména pokud jej nutně potřebujete a nemáte čas na něj našetřit. Ať už si půjčujete na cokoliv, určitě si předem udělejte přehled o svých měsíčních výdajích a příjmech, abyste se se svým poskytovatelem mohli dohodnout na vhodném splátkovém kalendáři. Hlavně se nerozhodujte přes noc a nic nepodepisujte, dokud si nebudete stoprocentně jistí, že to celé zvládnete.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *