Respirátor

Kdo na nás vydělává? Byznys s respirátory i testy

Už je to tady, nově budeme muset nosit respirátory, nikoli vlastnoručně vyrobené roušky. Testovat se budou zřejmě i žáci škol, a to údajně narychlo dovezenými testy z Číny. Věty jako vytržené odněkud z hororu. Šatný vtip? Nikoli, smutná realita. Doslova tristní. Boj o zdraví? Nikoli, jen špinavý byznys s námi, obyvateli této země. Na respirátorech, testech, chirurgických rouškách někdo strašlivě vydělává. Kdo? Všichni to víme, ale jen málokdo to dokáže říct nahlas nebo napsat.

Jaký byl důvod prodloužení nouzového stavu

Oficiálně samozřejmě takový, že nápor v nemocnicích je obří a my musíme šíření koronaviru zastavit. Jasně, na jednu stranu tomu tak skutečně je. Covid-19 se šíří velmi rychle, nyní přišla řadu tolik obávaná britská mutace. V každém případě se ale nouzový stav prodlužoval i proto, že bylo zapotřebí uzavřít jisté kontrakty a dokončit zakázky týkající se ochranných prostředků. Někdo na nich neskutečně vydělal? Kdopak asi? Kdo chtěl eminentně prodloužit nouzový stav?

Jdou příkladem

Ti, kteří chtějí na rouškách a respirátorech nejvíce vydělat, a to v řádu miliard korun, jdou skutečně příkladem. Chovají se bezostyšně a nějaké morální zásady jim jsou absolutně cizí. Třeba takový nejznámější fanoušek Slávie. Odborník nejen na epidemie, ale i a na fotbal. Nemůže také náhodou na ochranných pomůckách vydělávat?

Smutná realita této země

Vědci a špičkové kapacity nabízejí řešení. Třeba takové expresní testy na covid-19. Vyvinul je profesor Žďárský, který je samozřejmě nabídl také ministerstvu zdravotnictví. Zajímavou reportáž o tom natočil Josef Klíma ve svém pořadu na Televizi Seznam. Díl pořadu sdílíme na facebooku našeho magazínu. Testy nikdo nechtěl, dokonce tato informace byla označena jako fake news. Proč asi? Za testy se ukrývá neskutečný byznys a někdo čeká na obří zisky. Kdo? Myslím, že všichni soudní lidé dokážou odpovědět, ani by bylo nutné psát, o jaké osoby se jedná. Smutné, tristní. Už aby byly volby. Můžeme jen doufat, že to bude lepší.

Respirátor a peníze: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

19 komentářů

 1. Ján Odpovědět

  Peníze vytváří pracovníci ve fabrikách, ve stavebnictví , těžbě nerostů a zemědělství… Ostatní jsou režijní pracovníci, kteří na nich parazitují…Samozřejmě, že bez nich by to nešlo, ale myslím, že jich je zbytečně moc!

 2. václav Odpovědět

  Je jasný že na tom chtěj vydělat překupníci a tahaj sem ty šunty z číny a my se necháváme jenom oblbovat každá země se snaží o domácí výrobu a svoje výrobky také používat jenom u nás je to jiné?? Pořád slyšíme nařízení unie a vlády -proč vždyť takhle se toho už zlikvidovalo a pořád do všeho se motá politika ! Proč taky jednou nedáte na odborníky kteří tomu určitě rozumí víc než tyhle politický specialisti jinak to blbě dopadne ????

 3. Jitka Odpovědět

  Hloupý lidé v ČR, pan Prymula vám nařídí nosit respirator a kdo vám ho prodá???? No přeci ten kdo to vymysletl !!!!! Když řeknu vyskoč z okna tak hlupáci v ČR začnou skákat

 4. LUDĚK Odpovědět

  Kdo povolil prodávat čínskej šunt ,budou od nich brát i testovací sady ,to už hraničí s blbostí,a Hamáčkovi je to jedno koho vybrali , To jsme dočista zblbli?Ale někdo si to musí vyžrat až bude líp

 5. Zdenek Odpovědět

  Ze by bylo po volbach lip uz neverim neni si z koho vybrat je to tam jeden za 18 a druhy bez dvou za 20 kdyz to napisu slusne

 6. Bacil Odpovědět

  Proč všichni brečíte. Vždyť jste si ten systém vycinkali. Pamatuji podobný boj s TBC. Všechny nás naočkovali a zrentgenovali. Nikdo nic neplatil. Kdo byl pozitivní léčil se v izolaci.

 7. Alena Odpovědět

  Pan Klíma je také již za zenitem. Pokud se nebudou přenášet nemoci, chvíli to s respirátory vydržíme. Všichni, kdo podnikají, podnikají za účelem dosažení zisku. To bychom nesměli jíst, pít, oblékat se a nic, abychom někomu nepřinesli zisky.

 8. Antonin Odpovědět

  Bacil——– — a pak je nahnali do uranových dolů. Kdyby byl můj děda naživu a vy někde blízko, nakopal by vám řiť za takový názor – je to taková láska k okupantům, asi vás neměli rádi jako malého a máte destruktivní sklony. Zajímalo by mě, kolik politických vězňů musí v číně tyto pomůcky vyrábět? A Bacile, nebyl to jen nějaký vlhký sen, nevzbudil jste se s mokrým prostěradlem?

  P.S. cinkání tu změnu neudělalo, SSSR se rozpadlo, byla to jen bouda na lidi
  P.S.S. komunisté zabili 25 – 45 miliónu lidí (oficiálně -takže skutečně to bude ještě více mnohem horší) !

  1. David Odpovědět

   Tondo Tondo tvl ty seš ale úplně mimo! Tvoje otázky ..bilní. A tvoje odpovědi na které se nikdo neptal ještě víc.

 9. Antonin Odpovědět

  Bacil——– — a pak je nahnali do uranových dolů. Kdyby byl můj děda naživu a vy někde blízko, nakopal by vám řiť za takový názor – je to taková láska k okupantům, asi vás neměli rádi jako malého a máte destruktivní sklony. Zajímalo by mě, kolik politických vězňů musí v číně tyto pomůcky vyrábět? A Bacile, nebyl to jen nějaký vlhký sen, nevzbudil jste se s mokrým prostěradlem?

  P.S. cinkání tu změnu neudělalo, SSSR se rozpadlo, byla to jen bouda na lidi
  P.S.S. komunisté zabili 25 – 45 miliónu lidí (oficiálně -takže skutečně to bude ještě mnohem horší)!

 10. Bohumila Odpovědět

  Přesně tak…celý článek je pravda…je to jen o penězích…pan doktor Žďárský nabízí už od března minulého roku testy ze slin PCR a to zadarmo…oni nechtějí…jeho výsledky jsou do hodiny a půl a vše má povolené a licenci také…dokáže otestovat celou republiku do týdne…kdyby tímto zachytil všechny nakažené a ti by šli do karantény a dostali 100 procent nemocenské a léky, které naše vláda zakázala, ale jinde je úspěšně podávají,tak bychom z toho byli venku…proč vláda jeho metodu odmítá ,když jim ji dává zadarmo?to nikdo nepochopí a nebo ano?

  1. Karel Gutt Odpovědět

   Já nechápu, proč pan doktor Žďárský (má to už rok !) nenavázal nějakou spolupráci s odborníky a firmama, kteří by spustili výrobu ?

   1. Šárka Odpovědět

    pan Žďársky se snažil navázat, ale bohužel .. ani odpověd nedostal. Podívejte na pořad pana Klímy.. nikdo nejeví zájem a mohou to mít vše zdarma…

 11. Josef Sehnal Odpovědět

  Dobrý den, loni při první vlně pandemie stačili roušky ušité třeba doma .Až na nějaké chytráky ,kteří pandémii podceňují je lidé nosili a počty nakažených ubývaly .Stačila jedna rouška. Dnes má někdo vlivný stroj na roušky a tak potřebuje odbyt a protože nejméně polovina lidí roušky nenosí musejí ostatní nosit roušky dvě opět z nás jsou pitomci .Doba ,kdy bude konec vašeho chytračení se blíží…….

 12. Magdaléna Odpovědět

  Štěpáne, to je vodvaz. Už jsem si myslela, že ti to nemyslí, ale ty máš všech pět pohromadě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *