Kde všude lze uplatnit které stravenky

Nákupní koš

V dnešní době je těžší uplatnit stravenky, jelikož jsou z důvodu opatření bojujících s pandemií koronaviru uzavřeny restaurace. Kde tedy lze uplatnit stravenky? Typicky zbývají supermarkety. Ne každý prodejce však bere všechny typy, a tak je nutné říci si, který druh lze uplatnit u jednotlivých řetězců.

Novinky v Lidlu a Globusu

První začneme aktuální zprávou. Řetězce Lidl a Globus, totiž nově umožňují nové druhy stravenek. V Lidlu šlo použít jen takzvanou NAŠI STRAVENKU. Ta však nebyla tak obvyklá, jako jiné typy. Nyní, od října, lze v Lidlu platit i Chèque Déjeuner, eStravenkou (v podobě platební karty) a SODEXO stravenkou. Listopad znamenal změnu i v Globusu, který začal akceptovat Gastro Pass, Ticket Restaurant a Chèque Déjeuner

Albert a Billa

V těchto řetězcích lze také uplatňovat stravenky pro placení nákupu. V Albertu jde o SODEXO, Edenred a UP ČR. Maximálně zde můžete využít pět stravenek na nákup. Billa pak umožňuje platit stejnými typy, které byly vyjmenovány u řetězce Albert. Stejně tak lze v Bille platit maximálně pěti kusy stravenek.

Penny Market, Tesco a Kaufland

Kaufland akceptuje typ NAŠE STRAVENKA, Ticket Restaurant a Chèque Déjeuner. Jak elektronicky, tak papírově, přičemž lze uplatnit maximálně 10 stravenek najednou. Penny Market je dalším oblíbeným řetězcem s potravinami. Zde můžete uplatnit Edenred a Chèque Dejeuner. Maximálně lze zaplatit pěti stravenkami a hotovost vám na ně nevrátí, ať již dělá přeplatek jakoukoli hodnotu. Posledním zde zmiňovaným řetězcem bude Tesco.  Prodejnách Tesca můžete platit vedle hotovosti i Gastro Passem, Ticket Restaurant a Chèque Dejauner. Tyto můžete využít i na zdejších samoobslužných pokladnách. Hotovost vám však ani zde po platbě stravenkami nevrátí.

Podobně jako stravenky funguje i Multisport karta, kterou můžete uplatnit v různých sportovištích, plovárnách či stadionech. A tak ušetřit například při tréninku ledního hokeje.

Náhledové foto: Pixabay

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.