Karel Havlíček se chlubí Lepší vládou v regionech. Konkrétní řešení ale nejspíše nenabízí

Karel Havlíček a Radek Vondráček

Stínoví ministři budou určitě připraveni převzít veškerou odpovědnost. Velmi silná a sebevědomá slova Karla Havlíčka zazněla také na setkání Lepší vlády s občany v Jičíně. Sebejistota bývalému dvojministrovi Babišovy vlády nepochybně nechybí. Má pod sebou nejspíše podle jeho slov opravdu kompetentní lidi, kteří toho spoustu dokázali. Silná slova jsou ale nejspíše pouze jakýmsi pracovním PR, které se pochopitelně dělá pro voliče.

Tvrdě pracující expertní týmy

Že někdo tvrdě pracuje, neznamená, že dělá svou práci dobře. Bohužel, nicméně tato slova už evokují fakt, že jde o lidi, kteří myslí dnem i nocí a na naše blaho a neustále na něm dřou. Stejně tak sousloví expertní týmy zní velmi vznešeně, nicméně ve finále to moc takto nevypadá. Nějaký expertní tým mi zatím představen nebyl. Možná málo zkoumám média. A motivace dát zemi do pořádku. Ta by měla být samozřejmostí, nicméně tady se to bere jako jakýsi bonus.

Budou lepší než současná vláda?

Co bych za to proboha dal. Všechno. Přešlapy současné vlády jsou nemalé, nicméně vidina některých osob, které už v politice působily za minulé vlády, je pro mě tak nějak hořká. Několikrát trestně stíhaný premiér je jakýmsi začátkem. Následuje sám pan Havlíček často veřejností možná neprávem obviňovaný s kšeftováním s kmenovými buňkami. Alena Schillerová to možná všechno uhladí ladnou angličtinou nebo fotografiemi, které určitě nepoznaly fotoshop. A lidový Vondráček, s jehož jménem se skloňovala lichvářská kauza? No, děkuji, nechci.

Řešení hledám marně

Lepší vláda poukazuje na nedostatky té současné, což je v pořádku. Nějaké nové řešení ale na obzoru nejspíše není. Třeba taková důchodová reforma. Ta současná je podle ní špatná. S čím ale přišla minulá vláda? Pouze s nekoncepčními dávkami seniorům před volbami. Reforma nikde. Na jednání s prezidentem hnutí ANO nedorazilo. Nové řešení? Nikde ho nevidím. Asi jsme slepý. Za všechno pravděpodobně může covid. Kdyby mě ošetřili v tehdejší polní nemocnici, mohlo tomu být jinak.

Zdroje info: Autor, sociální síť X,

https://archiv.hn.cz/c1-67015240-lichvarska-kauza-otocila-pohled-na-bdquo-lidoveho-ldquo-vondracka-narazila-i-na-etickou-hranu-advokacie, https://zpravy.aktualne.cz/domaci/galerie-schillerova/r~ed5a60908ef411ec8a24ac1f6b220ee8/, https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/o-duchodech-bez-opozice-zastupci-ano-na-jednani-o-penzijni-reforme-s-jureckou-na_2404221020_tkz,https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/domaci/statni-zastupce-se-odvolal-proti-osvobozujicimu-rozsudku-v-kauze-capi-hnizdo-348132

Karel Havlíček a Radek Vondráček na zasedání Lepší vlády v Jičíně: Náhledové foto Karel Havlíček/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.