Karel Havlíček jako Chuck Norris české politiky: Zvládá práci minimálně za 9 lidí

Karel Havlíček

Obdivovat schopnosti ostatních lidí je pro mnohé z nás spíše zapovězenou oblastí. Ne každý je schopen ocenit, když druhý zvládá spousty práce a dokáže se prosadit. Někdy je ale kumulace funkcí spíše úsměvná. Typický je v tomto ohledu Karel Havlíček. Dynamo české politiky prostě zvládá práci za spousta dalších lidí. Jak to dělá? Má zřejmě dar od Boha a neuvěřitelné množství energie. Otázkou zůstává, jestli jsou tak nějak určité funkce vykonávány naplno.

Zvládá práci za 9 lidí

Ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy současně, vicepremiér pro hospodářství. Skvělé. Sám Havlíček prohlásil pro Seznam Zprávy, že aktuálně jeho práci vykonávají 3 ministři a mají 6 politických náměstků. Robocop české politiky to zvládl sám. Neuvěřitelné, neskutečné, bravo. Plán plní zřejmě na 900 %. To není málo. Takováto čísla už jsme tady v rámci pětiletek a jiných období také měli, vzpomínáte?

Práce je pro něj asi relax

To ostatně současný místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky prohlásil v souvislosti se svým učením na soukromé škole. To řeší po víkendech a podle Seznam Zpráv si za 8 měsíců v roce 2019 přišel na půl milionu korun. Obdivuhodné. Sám se o práci učitele vyjádřil jako o relaxu. Nuž, ostatní učitelé na školách mající toto povolání jako hlavní pracovní poměr takto většinou nemluví. Zvláštní. Asi neberou 50 000 korun měsíčně.

Po čtvrté hodině už nespí

Takto se ostatně vyjádřil v CNN Prima News. Lidské dynamo v akci. Neskutečné. Navíc nyní stíhá tweetovat jak na běžícím pásu. Neustále destrukčně ryje do vlády a jejích kroků. Nějaký inovativní návrh bohužel zatím dle mého úsudku nepřišel. Škoda. Třeba se podaří. Možná se inspiruje na cestách. Nedávno navštívil v Jihlavě a Počátcích rakvárnu, cukrárnu, kovárnu i pletárnu. Skvělé. Stejně tak možná chytí inspiraci při neustálém cestování vlakem.

Zdroje info:  

https://cnn.iprima.cz

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vikendove-melouchy-workoholika-havlicka-uci-za-50-tisic-mesicne-123282

Karel Havlíček: Náhledové foto Karel Havlíček/ Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.