Kamerový systém efektivně ochrání váš majetek

Bezpečnostní set

Už vás nebaví trnout, co se vlastně ve vašem domě nebo firemním areálu děje v době, kdy tam nejste? Není se čemu divit, nejistota člověka sžírá a nechat si vzít vlastní majetek rozhodně nestojí za to. Právě proto je optimální vsadit na kamerový systém, jenž dokáže mapovat situaci v jakékoli lokalitě. Že nevíte, co všechno by měl tento bezpečnostní aparát obsahovat? Nevadí! V následujících řádcích se zaměříme na to, z jakých komponentů by měl být složen. Samozřejmě doporučíme i firmu, u níž si budete moci pohodlně nakoupit.

Kvalitní kamera jako základ

Jedním z nejdůležitějších stavebních kamenů celého bezpečnostního systému jsou digitální či analogové kamery. U nich se vyplatí dbát především na jejich maximální rozlišení. Optimální volbou jsou modely s vysokým rozlišením. Naším tipem je provedení HD-TVI s rozlišením HD720p. To už bohatě stačí i na rozpoznání zdánlivých detailů, jež mohou při sledování záznamu často rozhodovat. Vybírat lze ale i spousty jiných kamer, jež by měly být odolné vůči meteorologickým vlivům.

Jaké jsou ostatní komponenty?

Kamera samotná je sice nezbytná, nicméně neobejdete se ani bez videorekordéru s co možná největším pevným diskem. Volte kamerové sety, jež obsahují harddisk o velikosti minimálně 1 TB. U rekordéru dbejte především na jeho kompatibilitu. Důležitá je spolupráce s CMS a také cloudovými službami. Nezbytné je i napojení na mobilní aplikaci či prohlížeč.

Kamerový set

Celý set si připojíte sami

Určitě se vyplatí vybírat si kamerové systémy, které si bez problémů napojíte sami. Zapomeňte na nějaké pájení anebo jiné způsoby letování jednotlivých součástí. Bohatě vám postačí šroubovák, anebo jen vlastní ruce. A kde takovéto sety nakupovat? Naším tipem je internetový obchod kenex.cz. V jeho nabídce jsou mimo jiné i EZS poplachové systémy, UPS záložní zdroje a bohaté příslušenství.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.