Kam za levnými nákupy? Do Polska

Polsko

Polsko bylo pro občany České republiky vždy lákavou nákupní destinací. V poslední době dostalo ale toto tvrzení úplně nový rozměr a za nákupy míří k našim severním sousedům doslova davy lidí. Současná ekonomická konstelace je totiž natolik unikátní, že umožňuje Čechům v Polsku nákupy tak levné, jak jsme za minulá léta nepoznali.

Zlotý a koruna

Polský zlotý je oproti české koruně nejslabší za posledních několik let. Od spotřebního zboží až po výbavu šatní skříně nabízejí polské obchody během ledna své položky za velmi zajímavé ceny.

Poláci tak nabízejí z našeho pohledu vše pod hodnotou. A není nezbytně nutné představovat si pouze levné oblečení, pohonné hmoty nebo třeba potraviny. Současná situace je zajímavá i pro investory. Extrémně výhodné jsou nyní třeba i byty. Nabízejí se v Polsku za ceny, o kterých se nám Čechům může skutečně jen zdát.

Varšava

Foto: Pixabay

Rychle do Polska

Cílené výlety za nákupy do Polska se nyní rozhodně vyplatí, levněji než v Polsku jen tak nenakoupíte.

Polské měně se v současné době nedaří vůči té české posilovat (mimo jiné i díky posledním aktivitám České národní banky) a současný stav tak pravděpodobně ještě nějaký čas potrvá. Hody u našich severních sousedů tak zatím nekončí. Výlet do Polska se rozhodně vyplatí, ať již chcete nové kalhoty, anebo si koupit jako investice bytový dům ve Varšavě.

V obou případech má smysl se na polské ceny podívat podrobněji. Otázkou ale další vývoj samozřejmě stále zůstává. Současné výhodné ceny mohou vydržet, mohou se začít zvyšovat anebo dokonce ještě snižovat. Jedním ze scénářů, při kterých by k tomu došlo, je ale ten počítající s ruskou invazí na Ukrajinu, která by zlotý poslala přímo dolů. Nikdo z nás by si ale právě tento scénář přát rozhodně neměl.

Zdroj informací: https://www.e15.cz/zahranicni/polska-ekonomika-ve-vyprodeji-padly-zloty-serviruje-cechum-levne-bundy-akcie-i-domy-1387528

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.