Kalousek: Babiš si na situaci v Izraeli bude přihřívat vlastní smrduté politické body

Miroslav kalousek

Sociální sítě se plní různými příspěvky týkajícími se situace v Izraeli. Spousta uživatelů samozřejmě soucítí se židovským státem, který byl napaden teroristy z Hamásu. Samozřejmě se také řeší potenciální přesun naší ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma a logicky se kritizuje postup vlády. Opozice je většinou toho názoru, že se vláda o naše občany prostě a jednoduše nepostarala. Ostatně expremiér Andrej Babiš se v tomto smyslu vyjádřil. Konkrétně na sociálních sítích uvedl, jak se má vláda o naše občany postarat.

Repatriační lety se uskutečnily

Ten první v noci na středu. Jednalo se o letoun, kterým přiletěl do Izraele sám ministr Lipavský.Upozorňuje také na to, že do země přiletělo dalších 34 občanů České republiky a další repatriační lety budou následovat. Jinými slovy, stát se o své občany dokáže postarat a zřejmě k tomu nepotřebuje burcování opozice, které neustále přichází. Andreji Babišovi údajně píše stále více lidí, že zůstali uvězněni v Izraeli. Proč tedy tito lidé nepíšou přímo na ambasádu? Zvláštní, asi mají tohoto politika mnohem raději.

Miroslav Kalousek byl na sociálních sítích tvrdý

Bývalý ministr financí a poslanec si servítky rozhodně nebral. Situaci v Izraeli z hlediska konání naší vlády považuje za bezchybnou a obdivuhodnou. Všichni slušní lidé se podle něj v takovýchto chvílích semknou a pomáhají. Hovořil o tom, že tahle hyena si bude přihřívat vlastní smrduté politické body. Babiše také obvinil ze lži. Lidé, kteří se ocitnou v zahraničí v nesnázích, se obracejí na ambasádu, nikoli na Babiše soobně.

Až cynická vyjádření uživatelů

No, někteří si servítky nebrali. Jeden z nich třeba uvedl, že kdyby vládlo nějaké sektářské hnutí, tak se tam letí Bureš s Dluženou vyfotit na pávovi. To je asi tak jediné, co by zvládli. Sociální sítě zvládnou všechno, ale tato cynická vyjádření jsou podle mého názoru za hranou. Jednat se přitom může nebo nemusí o jakékoli politické body. Jinak sám chci věřit tomu, že si Andrej Babiš skutečně politické body nenahání.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/repatriacni-let-izrael-cesko-valka-lipavsky_2310111300_ako, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-pro-cechy-v-izraeli-vyrazi-dalsi-repatriacni-let-40446552

Miroslav Kalousek: Náhledové foto Lukáš Vrána: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Miroslav_Kalousek_2018.jpg

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.