Balíkovna chystá kompletní změnu svého fungování

balíky

Jedním z kroků, který bude součástí velké reorganizace České pošty, je vyčlenění služby Balíkovna do podoby samostatné společnosti. Ta bude poskytovat doručování zásilek v podobě na jakou jsme zvyklí od velkých společností typu Alza, nebo Zásilkovna.

Budoucí podoba Balíkovny

Společnost Balíkovna by měla nabídnout maximální komfort při doručování zásilek. Reálně to bude znamenat maximálně širokou výdejní síť poboček samoobslužných boxů i doručování na adresu včetně těch zahraničních. Vedení České pošty však dobře ví, že se pokouší vstoupit do skutečně vysoce konkurenčního prostředí ve kterém působí řada velkých komerčních firem. Současně je pro Balíkovnu spojení s českou poštou velkou zátěží, neboť ta nemá mezi lidmi příliš dobré jméno.

Zlepšení pověsti a hledání velkých partnerů. Trávit problém s pověstí bude tím prvním, který musí nová Balíkovna vyřešit. Služba, ze které vznikne nová společnost projde současně masivním rebrandingem, který bude zahrnovat kompletně nové logo a styl boxů, vozidel, poboček i webových stránek.

balíky

Foto: Pixabay

Uspěje Balíkovna?

K tomu, aby nová Balíkovna uspěla, však bude potřeba také to, aby dokázala uzavřít smlouvy s velkými e-shopy. Právě ty jim mohou zajistit dostatečný objem zakázek. Balíkovna plánuje pro první roky tržby ve výši tří až pěti miliard korun. To, zda tohoto cíle skutečně dosáhne, ukáže ale až čas. Faktorů, které o tom rozhodnou, je celá řada. Kromě potřeby získat velké partnery a přesvědčit zákazníky o své spolehlivosti bude dosažení cílů ohrožovat i plánovaná expanze zásilky.

Balíkovna má na své straně přesto dvě výhody. Tou první je možnost využívat infrastrukturu České pošty, tou druhou potom menší tlak na dosažení zisku v prvních letech fungování. Její hlavní konkurenti potřebují dosahovat zisku přece jen o něco více.

Zdroje informací: https://www.e15.cz/byznys/ranni-check-balikovnu-ceka-rebranding-odborari-skody-auto-jsou-pripraveni-stavkovat-1410893

https://www.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/balikovna-chce-konkurovat-zasilkovne-nebo-alze-potrebuje-nalakat-velke-obchodniky-1410889

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.