Jsou půjčky od lidí skutečně výhodnější než bankovní půjčky

Spotřebiče

Peer-to-peer půjčka je jen jiným názvem pro tzv. půjčku od lidí. Jedná se o úvěr, u kterého peníze poskytují samostatní investoři nikoli organizace. Takové půjčování ale potřebuje určitou firmu, která vystupuje v roli zprostředkovatele – tedy firmu, která seznámí investora s žadateli o půjčku. Ta navíc ručí za prověření žadatelů.

Foto: Pixabay

Úroky za půjčku

Taková půjčka od lidí má svoje výhody, pro které je tak oblíbená. Tou nejzjevnější výhodou je nízký úrok, který dostanete. Banky mohou mít i dvojnásobně vyšší úrok. Důvodem je to že půjčka od lidí funguje online, nemusí tak platit náklady spojené s provozem poboček, jako to dělají banky. Samotný úrok ale není příliš směrodatný, protože u každého úvěru se mohou vyskytovat i jiné měsíční platby, které do úvěru zahrnuty nejsou. Řiďte se proto sazbou RPSN, která zahrnuje veškeré poplatky spojené s půjčkou.

Poplatky za půjčení peněz

Také poplatky za zřízení půjčky jsou nižší. Banky jsou známé tím, že si zpoplatňují každý úkon, který provedou. Půjčka, která měla na počátku vcelku přívětivý úrok se ale může prodražit o poplatky, které jsou s ní spojené. Tak například poplatky za měsíční vedení účtu, poplatky za zřízení a další nepřehledné poplatky. Půjčky od lidí také vyžadují zaplacení poplatku, ten je ale většinou jednorázový.

Rychlé získání peněz

Půjčku od lidí si můžete sjednat onlinesjednat online a v rámci několika minut. To se vám v bance nikdy nepodaří. Navíc také pravidla pro získání půjčky jsou mnohem méně složitá a ne tak přísná. Na druhou stranu ale půjčky od lidí poskytují mnohem nižší finanční obnos, který si můžete půjčit. Důvodem je totiž také omezená doba, po kterou můžete půjčku od lidí splácet. Zatímco banky jsou co se doby splácení týká docela flexibilní, půjčky od lidí můžete splácet maximálně 7 let.

Zdroje info: novinky.cz, espoluprace.cz

Náhledové foto: Pixabay

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.