Jiří Ovčáček: Dělník hradu a twitteru zase perlí

Mluvčí

Vedoucí tiskového odboru prezidenta republiky. Honosná funkce jako z filmu Pretty Woman, kdy si bohatý a vážený obchodník našel poněkud zchudlou dívku ulice. Jinak lze také napsat tiskový mluvčí prezidenta republiky. To zní také poměrně honosně. Když se ale podíváme na Twitter nebo do některých médií na vyjádření člověka, jenž tuto funkci zaujímá, zjistíme, že se jedná o úplně něco jiného. Fakt, že chybí vnadná Julia Roberts, ani nevadí. To, co vyjde z úst Jiřího Ovčáčka, respektive co napíše na Twitter, je přinejmenším na zvážení.

Dle Stehlíkové potřebuje lékařské konzilium

Psychiatrička Džamila Stehlíková hovořila o tom, že by i Jiří Ovčáček potřeboval lékařské konzilium. Podle ní šíří lži a nejedná v zájmu prezidenta republiky. Podle zmiňované bývalé političky je mimo realitu a není duševně v pořádku. Popravdě mnoho jeho výroků je opravdu pozoruhodných až smutných. Možná se prezident Zeman jen mýlil ve volbě lidí okolo sebe.Jiří Ovčáček

Jiří Ovčáček: Foto David Sedlecký: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jiř%C3%AD_Ovčáček_2015.JPG

V napjaté době ulehčuje opravdu originálně

Tak třeba tím, že se pochlubil kravatou, již dostal od prezidentovy manželky Ivany. Zval na její projev o stavu prezidenta a psal o tom, že černá kravata s ovečkami prostě musí být v televizi. Opravdu záslužné, neskutečně. Vypadal skvěle.

Protistátní spiknutí?

Tweetuje o tom, že už jej osnují, ale vyhrát nemohou, sami se totiž odsuzují. K čemu tak proboha? Vždyť jsou to právě lidé okolo prezidenta, kteří dlouhodobě mlžili a nedokázali přiznat to, co bylo napsáno ve zprávě ústřední vojenské nemocnice. Prezident prostě není schopen vykonávat svůj úřad.

Zeman není Beneš

Zajímavý je i další tweet, kterým parafrázoval mluvčí starší výrok prezidenta Zemana. Konkrétně šlo o výrok: “Nejsem Edvard Beneš, abych ustupoval tlaku hulákajícího pražského davu.” Nezapomněl dodat ani biblickou formulku, Co Bůh řídí, dobře řídí.

Ticho považuje za správné

Když mluvčí považuje za správné ticho, je zle. To by i učitel měl považovat za správnou školu bez dětí?Lékař nemocnici bez pacientů? Stejně tak by si mohl libovat zedník tam, kde už je všechno postaveno. takto bychom mohli pokračovat bez problémů dál.

Vyzývá k modlitbám

O faktu, že je prezidentův mluvčí nábožensky založený, není třeba diskutovat. Šlechtí ho to, nicméně vyzývat k modlitbám není úplně ta správné cesta v době, kdy je zapotřebí mít novou vládu a jako stát fungovat. tak nějak člověka přepadne pocit, že jediné pěkné a smysluplné jsou na Twitteru prezidentova mluvčího některé fotografie zachycující krajinu. Smutné.

Zdroje info: https://twitter.com/PREZIDENTmluvci
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/stehlikova-ovcacek-zeman-hrad-prezident-mluvci-nemocnice.A211014_134939_domaci_cun

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.