sportka

Je výhodná i půjčka na směnku?

Nebankovní půjčky na směnku jsou poměrně často diskutovanými úvěry, které se vyznačují především tím, že nabízejí finanční prostředky prostřednictvím směnky, respektive cenného papíru, v němž jsou zachyceny veškeré detaily týkající se konkrétního úvěru. Podívejme se tedy, jestli skutečně zejména nebankovní půjčky na směnku jsou tak výhodné, jak to o nich jejich poskytovatelé většinou tvrdí. Zároveň si poukážeme na samotné směnky a detaily kolem nich.

Co je vlastně směnka?

Směnka představuje cenný papír, jehož součástí jsou ze zákona stanovené informace. V nich musí být zakotveny údaje o věřiteli i dlužníkovi a v neposlední řadě také závazek, respektive detaily o něm. Musí zde být také sepsáno, kolik finančních prostředků má daný dlužník věřiteli vlastně zaplatit. Pokud směnka nesplňuje některý z níže jmenovaných požadavků, může se stát, že bude neplatná a půjčka tak bude nerealizovatelná…

K čemu slouží směnka

Směnka je velmi důležitou součástí celého procesu úvěru, a to hned z několika nejrůznějších úhlů pohledu. Podívejme se na tyto detaily poněkud podrobněji a ukažme si, v čem spočívají hlavní výhody půjček na směnku. Obecně tedy směnka značí:

–          prostředek k získání jakéhokoli úvěru

–          prostředek, jímž se plazí i ručí zároveň

–          prostředek k možnosti zisku hotovosti před dobou splatnosti

Hlavní plusy půjčky na směnku

Jednou z hlavních výhod půjčky na směnku je pochopitelně rychlost, se kterou je vyřízena a maximální zjednodušení celého administrativního procesu. Ostatně podívejme se na hlavní výhody v následujících bodech.

–          extrémně rychlé online vyřízení půjčky

–          získání půjčky libovolné výše až do 1 milionu korun

–          jako doklad postačí pouze občanský průkaz

–          půjčka bez zbytečných nesmyslných poplatků a pokut

–          bez potřeby zástavy určité nemovitosti a ručitele

–          bez nahlížení do registru dlužníků

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *