Jazykový kurz

Jazykové kurzy v zahraničí. Kolik stojí?

Jazykové kurzy jsou určitě velmi důležitým prvkem při výuce cizího jazyka. Nejlepší jsou tedy ty, kdy jste na takovém kurzy v zahraničí a jazyk procvičujete na každém kroku. V některých ohledech je to užitečnější než běžná výuka jazyků na českých školách. Bezesporu jsou ale také nákladné. Některé více, některé méně. Pojďme si představit destinace, které nejsou tak náročné a naopak ty, které nejsou pro každého.

Zámoří – USA a Austrálie

Tyto země patří mezi jedny z nejoblíbenějších. Pro mladé studenty jsou velmi oblíbené země jako USA a Kanada, tradičně i Velká Británie a poté Austrálie. Tedy typické anglicky mluvící země. Pro rodiče může být smutnou zprávou ale fakt, že ty nejvyhledávanější destinace jsou i ty nejnákladnější. Samozřejmě, že cena je v každé zemi jiná, ale to není jediný faktor. Závisí také na ubytování, rozsahu kurzu, ale také regionu v dané zemi. Austrálie vychází ze sledovaných zemí nejdráž. Za půl roku zde studenti zaplatí průměrně 194 tisíc korun. Nepočítáme stravování, letenky a kapesné. Těsně za trestaneckou kolonií jsou Spojené státy, kde se náklady šplhají až k 190 tisícům českých korun. Poté následuje Británie a jejích 175 tisíc a nejlevnější vychází Malta – 66 tisíc korun.

Chcete ušetřit? Zkuste Maltu

A právě poslední jmenovaná země je alternativou drahých kurzů. Je o poznání levnější a jedná se o vcelku tradiční evropskou destinaci. Zde můžete narazit na až třetinové ceny oproti šestiměsíčním kurzům v jiných zemích. Dalšími úsporami bude určitě ubytování v hostitelských rodinách. To je i dobrým prvkem při výuce, jelikož dítě bude potřebovat komunikovat cizí řečí i mimo vyučování a kurz.

Kde na to vzít?

Náklady jsou vysoké, to je pravda. Avšak musíte si každý zodpovědět otázku, zda se to může vašemu dítěti hodit a zda jste ochotni mu tyto zkušenosti financovat. Domníváte se, že vaše dítě na to má? Byla by škoda ho o zajímavý kurz a dobrou vyhlídku do budoucnosti ochudit. Proto se mnoho rodičů zajímá o to, kde vzít na tento kurz. Nejčastěji rodiče používají peníze ze stavebního spoření dítěte (s jeho souhlasem). Můžete využít i vaše jiné úspory. Dále je možnou alternativou půjčka. To si však dobře promyslete. Je však pravdou, že studium a následné zaměstnání, které dítě díky této zkušenosti získá, může poté finanční strádání vynahradit.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *