PayPal

Jak funguje služba PayPal

Slyšeli jste někdy o službě PayPal? Jde o internetové stránky a zároveň platební systém, který vám umožní převod peněz na jiné účty v této službě. Laicky řečeno jde tedy o stránky s účty, na kterých máte peníze, a zároveň můžete posílat z tohoto účtu peníze ostatní lidem. Jde tedy o dobrý prostředek pro nákup na internetu, jelikož mnohé obchody již platit pes PayPal umožňují. Zachováte si tak anonymitu a chráníte soukromí, jelikož nemusíte použáívat váš běžný účet z banky.

Kde PayPal využijeme?

Ptáte se, jestli jde o využitelnou službu? Určitě ano. Jde dnes již o tradiční cestu placení a nejvíce lidí jej používá, jako nejlepší nástroj pro nákupy na eBay. Mnoho e-shopů také nabízí platbu přes PayPal, zejména ty zahraniční. Pravdou je, že v české weby spíše rády nabízejí například platbu kartou přes internet, ale již dnes se mnohé mění. Na zahraničních webech má platba přes tento systém zase značné výhody co se DPH a cla týče. Obé se totiž nemusí platit (minimálně do určité výše) a tak se můžou nákupy pořádně vyplatit a i tohle může být jedním z hlavních důvodů, proč do PayPalu jít.

Vytváříme si vlastní účet

No a jak na to? Je to vcelku jednoduché. Založení účtu je zdarma. Stačí jít na. Po zmáčknutí Sign-up tlačítka se začnete registrovat. Vyberte osobní typ účtu, na další stránce zadejte e-mail a zvolte si heslo. Skládat se musí z osmi znaků. Pokud postoupíte dále, vyplníte adresu stránky PayPalu a vaše údaje a přidáte svou platební kartu. Musíte totiž použít datum expirace a CVV kód z vaší karty. Pokud však nechcete přidávat vaši kartu, stačí jen místo tlačítka Sign-up sjet dolů na tlačítko Sign-up for free. Vyberte Get Started a spusťte registraci. Odsouhlasíte obchodní podmínky a poté vám přijde e-mail, který musíte potvrdit. Na svém účtu pak můžete přidat svou kartu a nebo jej dobíjet  převodem.

Nevýhody služby

Jaké jsou však nevýhody PayPalu? I o tomto je třeba se bavit. Zaprvé je to pro Čechy nepříjemné omezení. Web je kompletně v angličtině. Samozřejmě, že je také možné nabourání se do účtu. Tomu však můžete předcházet nastavením denních limitů na platbu a pravidelným výběrem peněz, aby na účtu nebyly velké částky.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *