xx

Jaké jsou platební technologie budoucnosti

Platební metody se vyvíjejí od pradávna, kdy bylo chytrým řešením placení prostřednictvím lískových tyčinek. Lísková tyčinka byla označena zářezy označujícími dluh a rozdělena na dvě části, takže prodávající i kupující měli záznam, který mohl být ověřen spojením kusů zpět k sobě. Přirozené materiály znamenaly, že díky jedinečnému štěpení bylo velmi obtížné je vytvořit. Vezmeme-li však s sebou spoustu tyčinek pokaždé, když provedete transakci, je to trochu nepraktické.

Inteligentní platba

Dnešní platba již zahrnuje aplikaci pro chytré telefony nebo platební karty. Platba se jistě mění. Co se děje se zaměřením na technologii platby? Platby jsou důvěryhodným způsobem výměny peněz za zboží a naopak. V současné době se velmi těší oblibě platby digitální. Koncept virtuálního tokenu „platit“ za zboží je pro mnohé již realitou. Takže pokud nám vyhovuje myšlenka virtuálního bankovnictví a elektronických plateb, co dál? Možná nejsme daleko od generace, která už nepoužívá hotovost.

Pohodlná platba = snadnější nákup

V současné době je nejlepší platbou vše o tom, jak získat více „bez tření“ – snadnější a rychlejší – snad nejlepším příkladem je platba prostřednictvím smartphonu s rozpoznáváním otisku prstu. Stále však vyžaduje, abyste si něco vytáhli z kapsy, stáhli správnou aplikaci a zadali podrobnosti o své kartě.

Směrnice o platebních službách

I když současné bankovní předpisy poněkud omezují bezdrátové platby, nejsou zdaleka statické. Směrnice o platebních službách II byla ratifikována Evropským parlamentem v roce 2015, takže potrvá pouhé 2 roky, než se dostane do místní legislativy. Dosud to bylo tak, že banka vlastnila vztah mezi účtem a uživatelem, ale již tomu tak nemusí být. Uživatel bude mít možnost kontrolovat, kdo má přístup k jejich osobním informacím, a může se rozhodnout, s kým je v kontaktu (s výhradou některých požadavků na akreditaci).

Vzniknou noví prostředníci?

Tato významná změna vytváří prostor pro nové organizace, které budou stát mezi bankami a zákazníky. Tyto nové organizace nemusí být bankou a budou regulovány mnohem „lehčím“ způsobem, ale mohou vlastnit vztah se zákazníkem. Skutečný prvek transakce bude řešit poskytovatel služeb.

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *