Jaké dnes poskytuje povinné ručení sazby

Ceny povinného ručení stoupají, a proto některé pojišťovny nabízí fixace ceny povinného ručení na několik let dopředu. Každá pojišťovna určuje sazby povinného ručení podle svých sazebníků, takže pokud hledáte jednotný ceník, tak ten nenajdete, protože neexistuje. Aktuální přehled sazeb jednotlivých pojišťoven získáte vždy v jednoduchých kalkulačkách.

Fixace úrokové sazby u povinného ručení

Jak jsme již psali v úvodu, některé pojišťovny zareagovaly na zdražování tím, že nabízífixaci ceny povinného ručení až na 3 roky. Výhoda této nabídky je zejména v tom, že za 3 roky bude povinné ručení jistě ještě dražší než nyní, protože se očekává růst sazeb. Nevýhodou je však to, že fixace je pojišťovnami nabízena zejména u prémiových produktů, které jsou o poznání dražší než levnější a střední varianty. Takže se dá předpokládat, že i když si sjednáte levnější variantu, tak i za tři roky budete platit méně, než když využijete nabídky dražší, ale cenově fixované varianty.

Jak ušetřit na povinném ručení

Jestliže chcete na povinném ručení ušetřit, je dobré si porovnat ceny povinného ručení od jednotlivých pojišťoven. Pokud se v nabídkách neorientujete, oslovte pojišťovací experty, kteří vám nejen poradí a vysvětlí jakékoli nejasnosti, ale navíc vám i pomohou s výběrem povinného ručení. Nic vám pak nebude bránit v tom, abyste uzavřeli pojištění o poznání levnější, než které jste platili doposud. Změnou pojišťovny, ač se to nezdá, můžete totiž ušetřit dosti výraznou částku.

Využijte online kalkulačku

Portálů, které nabízejí pojištění vozidel za nejnižší možné ceny, je celá řada. Jak ale poznáte, že sliby nejsou jen chyby? Velice snadno, a to tak, že vyzkoušíte v online kalkulačce, kterou naleznete v podstatě již na každém portále, o kolik méně můžete za povinné ručení platit, než platíte nyní. Jedním z takových portálů je ePojisteni.cz. Společnost ePojisteni.cz, s.r.o., největší poskytovatel online pojištění v ČR, se specializuje na porovnání a prodej pojištění online. Na portále si můžete bezplatně a přehledně srovnat pojistné produkty pojišťoven, a navíc si povinné ručení můžete online i sjednat. Společnost má s  pojišťovnami smluvní vztah a zprostředkovává jejich produkty svým klientům online za zvýhodněné sazby.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.